کرمانشاه – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: مسئولان باید بیش از پیش به معیشت مردم رسیدگی کنند و نگاهمان بدست بیگانگان نباشد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار داشت: تقوا حد و اندازه ندارد همچنانکه انسان از نظر معنوی حد و اندازه ندارد و هر چه توان دارد می تواند در امور معنوی سرمایه گذاری کند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به حدیثی از مولا علی(ع) گفت: « تقوا در دنیا حرز و پناهگاه است و انسان را حفظ و نگهداری میکند و آسایش و آرامش در سایه تقوا به وجود می آید و سپر همه بلاهاست و برای قیامت و آخرت ما راه بهشت است.

دشمن نوک پیکان خود را به سمت نسل جوان و دانشگاه ها گرفته

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه به سالروز بمباران هیروشیما و ناکازاکی توسط آمریکای مدعی حقوق بشر و کشتار و به خاک و خون کشیدن ۱۶۰ هزار نفر با بمب اتم در روز ۱۵ مرداد اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور آمریکا حتی حاضر نیست برای این حادثه عذرخواهی کند.

آیت الله علما با اشاره به اینکه ۱۵ مرداد سالروز شهادت عباس بابایی افزود: ۱۶ مرداد سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی است و در این راستا هرچه در کارهای دانشگاهی تلاش کنیم باز هم کم است زیرا امروز دشمن نوک پیکان خود را به سمت نسل جوان و دانشگاه ها و آموزش و پرورش گرفته است.

خطیب جمعه کرمانشاه افزود: ۱۷ مرداد شهادت ظلومانه دیپلمات ها ی ایران و برخی خبرنگاران از جمله محمود صارمی که جزو خبرگزاری جمهوری اسلامی در افغانستان به دست طالبان است طالبانی که زائیده آمریکاست و دم از حقوق بشر می زند.

آیت الله علما افزود: ۵ ذیقعده سالروز تجلیل از امامزادگان است و یکی از برکاتی که عالم اسلام دارد همین امامزاده ها هستند که مرجع هر نقطه به شمار می یابند و به تعبیر مقام معظم رهبری امامزادگان قطب فرهنگی هستند.

سرسوزنی نباید به آمریکا اعتماد کرد

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه همچنین به ۱۸ مرداد سالروز شهادت امیر خلبان حسین لشگری اشاره و بیان کرد که این شهید والامقام حدود ۱۸ سال در اسارت بوده و خدا بر علو درجات او بیفزاید.

آیت الله علما در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: ۲۱ مرداد روز حمتیت از صنایع کوچک که امر بسیار مهمی است و لذا دولت باید کمک کند و ملت نیز همت نمایند که این صنایع کوچک ما را متکی به خود کند زیرا دیدیم آمریکا با ترکیه ای که نور چشمش بود چطور رفتار کرد و لذا باید به قدر سر سوزن به آمریکا اطمینان نکنیم و دولت برای حمایت از صنایع کوچک زیرساخت ها آماده و مردم اقدام و عمل نمایند.

امام جمعه کرمانشاه همچنین به بیانات مقام معظم رهبری در روزهای اخیر طی دیدار مسئولان ۵ استان شرق و غرب اشاره و بیان کرد: امروز وحدت در کشور ما لر و کُرد و فارس و بلوچ نمی شناسد و همه در خدمت نظام رهبری و اسلام هستند.

آمریکا عهدهای خود در بدجام را نقض کرد

آیت الله علما با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری معیشت ملت است، گفت: مقام معظم رهبری به مسئولان تذکر دادند که توجه بیشتری به معیشت مردم داشته باشند و باید تکیه بر ظرفیت های خود داشته باشیم و ده ها بار این نکته را تکرار کرد که نگاهمان بدست خارجی ها نباشد بلکه سرمایه داخلی را قدر بدانیم چراکه کشوری ثروتمند هستیم و فقط مدیریت می خواهد.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین بیان کرد: مقام معظم رهبری به مسئله برجام اشاره‌ای داشتند و بیان فرمئد که با گذشت ۷ ماه از برجام اما غرب هر روز یک بازی جدید درمی آورد و همه دنیا بدعهدی و بی اعتباری امریکا را می بینند و لذا هیچوقت نباید با آمریکا وارد مذاکره شد.

آیت الله علما تمام بدعهدی ها در ماجرای برجام را از سوی آمریکا دانست و گفت: نتیجه دو سال مذاکره چه شد. تمام این بدعهدی ها از طرف آمریکاست و هیچ بد عهدی از سوی جمهوری اسلامی ایران نبوده است.

امام جمعه کرمانشاه بیان کرد: ما کشوری ثروتمند هستیم و در نفت وگاز حرف اول را در دنیا می زنیم و غرب باید به ما ما التماس کند و محتاج ما باشند.