دامغان – امام جمعه دامغان، با بیان اینکه آل سعود توسط آمریکا حمایت و هدایت می شود تا اسرائیل به نقشه های شوم خود در قبال مسلمانان دست یابد، گفت: عربستان مهمترین متحد آمریکا است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان در خطبه های نماز جمعه این هفته دامغان به میزبانی مصلای این شهر، ضمن اشاره به جنایات آمریکا در تاریخ و همچنین محکومیت بمباران شیمیایی هیروشیما در تابستان ۱۹۴۵، ابراز داشت: آمریکا عامل بمباران هوایی در هیروشیما بوده و در این راستا ۱۶۰هزار نفر را با این بمباران قتل عام کرد است لذا نمی تواند ادعای دنیایی عاری از سلاح هسته ای و پر از صلح کند لذا ما معتقدیم همه جا در ناآرامی های منطقه رد پای خونین امریکا به چشم می خورد.

وی افزود: امروزه آمریکا با کمک های مالی و تجهیزاتی از آل سعود حمایت می کند و او را در کشتار مردم بی گناه و بی پناه به بازی گرفته است و بنابر فرموده امام راحل رابطه با آمریکا رابطه گرگ و میش محسوب می شود.

امام جمعه دامغان همچنین گفت: ما هرگز با آمریکا رابطه نخواهیم داشت و بلکه او در جنگ تحمیلی هشت ساله صدام بر علیه ملت ایران با بیش از ۴۰ کشور در این جنگ تحمیلی همراهی کرد و جوانان ما را به خاک و خون کشیدند.

حسینیان در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با اشاره به فرارسیدن روز امامزادگان و بقاع متبرکه، افزود: امامزادگان علمداران فرهنگ ایمان، شهادت و منشاء خدمات فراوان هستند.

وی افزود: تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه باید جامعه نهادینه شود و مومنان باید بیش از گذشته خود را با آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه پیوند برقرار کنند.

امام جمعه دامغان با اشاره به فرارسیدن روز حمایت از صنایع کوچک نیز، گفت: دولت باید از صنایع کوچک حمایت کند تا این صنایع که در رشد و شکوفایی جامعه و ایجاد اشتغال و پایین آمدن نرخ بیکاری در جامعه تاثیر گذار هستند تقویت شوند.

حسینیان خاطر نشان کرد: صنایع کوچک می توانند خیلی از مشکلات و رکود حاکم در سطح جامعه را حل کنند و باید تلاش کنیم که این صنایع لطمه و آسیب نبینند.

وی افزود: یکی از ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه کمک و حمایت خوب و لازم از صنایع کوچک است که نباید مورد بی توجه ای قرار گیرند و از آنان غفلت کرد و بلکه باید حمایت های لازم را از آنان داشته باشیم.

امام جمعه دامغان به روز خبرنیز اشاره داشت و گفت: مسئولان باید به خبرنگاران اعتماد کنند و اخبار و گزارش های حوزه کاری خود را در اختیار خبرنگاران قرار دهند چرا که یک خبرنگار می تواند خیلی از مشکلات جامعه را حل کند و باید در ارسال اخبار و گزارش ها به جامعه سرعت کار داشته و امین و صادق باشد.

حسینیان افزود: خبرنگار باید حرفه ای، درست و روشن در جامعه کار کند و با فراگیری آموزش های لازم بتوانند سطح آگاهی و شیوه های کاری خود را افزایش دهد.