رشت – امام جمعه موقت رشت با اشاره به تأثیر وجود ولایت فقیه در جامعه اسلامی گفت: ولی فقیه خنثی کننده توطئه های دشمنان بوده و رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا شفیع زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت به مسئله ولایت فقیه در دوران غیبت امام عصر (عج) اشاره و اظهار کرد: ولی فقیه پایه حکومت اسلامی در نظام سیاسی و در زمان غیبت بوده و انقلاب اسلامی ایران، تبلور نقش ولایت فقیه است.

وی با اشاره به نقش بی بدیل ولی فقیه در مراحل ۱۰ گانه انقلاب اسلامی افزود: از همان زمان ایده پردازی انقلاب که توسط امام خمینی(ره) صورت گرفت تا هدایت های ایشان که منتج به پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ شد و حتی تأسیس نهادهایی که در راستای تثبیت انقلاب اسلامی بنا نهاده شدند، نقش بی بدیل ولی فقیه را بیش از پیش مشخص می کند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه حفظ و حراست از انقلاب نیز از دیگر مراحلی است که نقش ولایت فقیه در آن پررنگ است ادامه داد: تأسیس سپاه پاسداران و شورای نگهبان از مهمترین درایت های امام (ره) بود.

حجت الاسلام و المسلمین شفیع زاده همچنین به انواع توطئه های دشمنان در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: فتنه سال ۸۸ یکی از بزرگترین توطئه هایی بود که با هوشیاری مقام عظمای ولایت خنثی شد.

وی درایت در خنثی سازی توطئه های دشمنان را از جمله برکات وجود ولایت فقیه در جامعه اسلامی دانست.

امام جمعه موقت رشت در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم حج امسال تصریح کرد: فلسفه حج بر مبنای توحید و اعلام برائت از مشرکان است و حجی که بدون استکبار ستیزی برگزار شود، مورد قبول نخواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین شفیع زاده در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار گفت: خبرنگاران نقش اساسی در تنویر افکار عمومی داشته و باید با درست عمل کردن به تعهدی که دارند و امانتداری در اخبار، اطلاعات دقیق و صحیح را به مردم برسانند.

وی حرفه خبرنگاری را از مشاغل سخت دانست و خاطرنشان کرد: خبرنگاران تمام سختی ها و مشقت هایی را که به دوش می کشند، برای حفظ کرامت انسانی و ارزش افراد است.

خطیب جمعه رشت در ادامه به موضوع حقوق های نجومی اشاره و اظهار کرد: نه تنها باید حقوق های نجموی پیگیری شده و از حقوق گیرندگان بازپس گرفته شود، بلکه باید در خصوص تصویب حقوق های کلان نیز چاره اندیشی شود.

حجت الاسلام و المسلمین شفیع زاده تأکید کرد: در نظام اسلامی حقوق های کلان معنی نداشته و مهمترین خواسته مردم رسیدگی به این موضوع است.

وی همچنین با اشاره به گذشت هفت ماه از زمان تصویب برجام تصریح کرد: مردم هنوز اثرات برجام را احساس نکرده اند و به نسبت هزینه های مادی و معنوی که برای آن شده، گشایشی در امورات مردم حس نمی شود.

امام جمعه موقت رشت با تأکید بر اینکه در موضوع برجام نباید کوتاه آمد گفت: مسئولان اگر نمی توانند از حقوق نظام اسلامی در موضوع برجام صیانت و حفاظت کنند، در برجام تجدید نظر کرده و در این باره پاسخگو باشند.

حجت الاسلام و المسلمین شفیع زاده نتیجه اعتماد به آمریکا را کودتا در ترکیه و وضعیت فعلی عربستان اعلام و خاطرنشان کرد: حکومت هایی که به ملت ها تکیه و اعتماد کرده اند، همواره موفق شده و از بحبوحه های مختلف به سلامت بیرون آمده اند.