کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: متاسفانه دولت علی رغم تاکیدات رهبری و فشار افکار عمومی با مفسدان مالی برخورد نمی کند نتیجه این امر از دست دادن اعتماد مردم خواهد بود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید محمد مهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان کرج ضمن اشاره به مناسبت های این هفته، اظهار کرد: به مناسبت هفته کرامت راهپیمایی از نیشابور تا حرم رضوی انجام می شود در استان البرز روز چهارشنبه از مصلی کرج به سمت نیشابور حرکت آغاز خواهد شد.

وی در ادامه به سالگرد شهادت عباس بابایی، سالگرد استفاده از صلاح کشتار جمعی در هیروشیما و ناکازاکی، شهادت امیر خلبان حسین لشکری و نیز روز خبرنگار اشاره کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز به لزوم توجه به امامزاده ها در کشور نیز تاکید کرد و گفت: در استان البرز ۸۰ امامزاده وجود دارد که باید از نعمت وجود این بقاع استفاده کرد و در راستای تبدیل این بقاع متبرکه به قطب فرهنگی شهر تلاش کنیم.

خبرنگار با نقد منصفانه سقف آگاهی مردم را افزایش دهد

وی با اشاره به ۱۷ مرداد ماه سالگرد شهادت محمود صارمی که به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده، بیان کرد: خبرنگاری رسالت بزرگی است که اگر درست به خبرپرداخته و به دقت اطلاع رسانی شود، علاوه براینکه به سبب اشراف می تواند حوادث را پیش بینی کند، می تواند از بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی در عرصه های مختلف با بیان به موقع جلوگیری کند.

خطیب جمعه کرج گفت: خبرنگار می تواند با نقد منصفانه مسئولان و مطالبه گری، سقف آگاهی مردم را افزایش دهد، خبر و خبرنگار باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشند تا اثرگذاری لازم را داشته باشند.

امام جمعه کرج خبرنگاری را کار خطیری بیان کرد و ضمن اشاره به اینکه خبر و خبرنگار رسانه ای است که قدرت تربیت و اصلاح جامعه را دارد، افزود: به خبرنگاران توصیه می شود برای خدا دست به قلم ببرید چراکه برای هر کلمه ای که می نویسید مسئولید.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به سالگرد استفاده آمریکا از سلاح کشتار جمعی برای مردم هیروشیما و ناکازاکی که ۱۶۰ هزار کشته و زخمی به جا گذاشته بود، گفت: آمریکا این کار خود را خدمت به مردم نام نهاده بود تا جنگ تمام شود، این در حالی بود که جنگ کاملا پایان یافته بود.

وی با تاکید بر اینکه به آمریکا خبیث نمی توان اعتماد کرد، ادامه داد: با توجه به اینکه تبعیت امام در همه جا لازم است، چرا به سخنان رهبری گوش داده نمی شود؟ چگونه شده که در امور کلان کشور رهبری صحبت کرده و درخواست می دهند اما افراد به سلیقه خود عمل می کنند؟

مسئولان بدعهدی های آمریکا را شفاف بیان نمی کند

نماینده‌ولی‌فقیه در استان البرز تاکید کرد: مسئولی که در مسائل کلان و استراتژیک نظام تبعیت از رهبری ندارد، مورد قبول مردم نیست.

وی با اشاره به اینکه نمی شود به دغل کاری های کسی که امتحان خود را پس داده دل بست، گفت: چرا عده ای اینگونه واداده به دنبال سعادت موهوم هستند؟ چگونه می خواهید فرصت های از دست رفته و خون های ریخته شده را جبران کنند؟

امام جمعه کرج بیان کرد: مقام معظم رهبری تاکید بسیاری به بد عهدی آمریکا داشته اند چراکه عده ای در گوش جوانان پچ پچ هایی کرده و همانند شیطان دور را نزدیک و نزدیک را دور جلوه می دهند تا موراد مورد نظر خود را به جوانان بخورانند.

وی با تاکید بر لزوم تحلیل مناسب این مهم و برنامه ریزی دشمن برای آینده، ادامه داد: تعامل با شیطان نباید به باور جوان ها تبدیل شود چراکه در این صورت خود را خلع سلاح کرده ایم.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه اگر بدعهدی ها و دشمنی های آمریکا به درستی بررسی شود، هیچ عاقلی به آن نزدیک نمی شود، گفت: ناراحت کننده است که چرا مسئولین در زمان ارائه گزارش بدعهدی ها را شفاف بیان نمی کند، انتظار می رفت رئیس جمهور در گزارش عملکرد سالانه به بدعهدی ها و خلف وعده های آمریکا در بدو تحریم ها پرداخته و مطالبه گری می کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز خاطرنشان کرد: انتظار می رفت از عزت ایران در دیپلماسی که توسط برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس و به ویژه عربستان ملعون خدشته دار شده بود، دفاع کرده و این اقدام را محکوم می کرد اما با روش دیگری از کنار آن عبور کرد.
مسئولان در مسائل کلان و استراتژیک کشور سلیقه ای عمل نکنند

وی با اشاره به اینکه روحیه انقلابی از دیگر مواردی که مقام معظم رهبری به آن تاکید کرده، یادآور شد: اگر این روحیه در مدیران باشد در هیچ زمینه ای از جمله روابط خارجی و مسائل اقتصادی مشکلی وجود نخواهد داشت.

آیت‌الله حسینی همدانی گفت: مفاسدی که امروز در برخی از بخش ها شاهدیم به سبب فاصله گرفتن از اصول انقلابی است، اگر در واگذاری مسئولیت ها علاوه بر تخصص به تدین و انقلابی بودن لحاظ شود، مشکلی ایجاد نخواخد شد چراکه مسئول انقلابی اجازه نمی دهد فرهنگ و اخلاق کشور مورد هجوم باشد.

خطیب جمعه کرج تاکید کرد: مسئول انقلابی اجازه نمی دهد کسی که با فتنه رابطه داشته و هنوز تبری نجسته به کار گرفته شود، اگر یک مسئول فتنه گر، متمایل به فتنه یا ساکت فتنه گری را به کار بگیرد انقلابی نیست.

وی با بیان اینکه عنصر انقلابی نمی تواند وجوه نامشروع و حرام برداشت کرده و تلاش کند توجیهی برای حلال کردن آن ارائه کند، افزود: کسی که برداشت نامشروع دارد انقلابی نیست، حتی اگر آقایان بخواهند او را با وصله و پینه به انقلاب بچسبانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز خاطرنشان کرد: چرا باید در مقابل مسئولی که فساد وی محرز شده، گفته شود امانت دارد بوده، کدام امانت داری؟ رهبری چنین افرادی را خائن به آرمان های انقلاب، عامل را مستحق مجازات و برداشت را نامشروع دانسته و باید از کار برکنار شود.

وی افزود: متاسفانه دولت علی رغم تاکیدات و دستورات رهبری و فشار افکار عمومی، اقدام به برخورد با مفسدین ندارد و نتیجه این امر از دست دادن اعتماد مردم خواهد بود.

امام جمعه کرج بیان کرد: رئیس جمهور در این زمینه اعلام کردند که با کسی عقد اخوت نبسته و با قاطعیت پبگبر هستند اما با گذشت ۲ ماه هنوز اقدام جدی انجام نشد و در جلسه سخنرانی رسمی نیز از این مسئله طفره رفت اما مردم انقلابی و حزب الله دست از مطالبه گری تا وصول نتیجه برنخواهند داشت.

لزوم توجه به موارد فرهنگی و ایستادگی در برابر مفاسد

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد استفاده از ظرفیت های داخلی، گفت: مسئولین و وزرای امر باید به این موضوع توجه کرده و به رفت و آمد بی نتیجه کاروان های خارجی به کشور دل خوش نکنند، توجه به صنایع و واحدهای تولیدی کوچک برای اشتغالزایی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

خطیب جمعه کرج با تاکید بر اینکه مسئولان اقتصادی استان نیز باید ارائه گزارش عملکرد ۵ ماه گذشته سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را ارائه کنند، افزود: البرز استانی صنعتی و کشاورزی است و اقداماتی که در حال انجام است که ارائه آن می تواند مردم را خوشحال کند.

وی با تاکید بر اینکه البرز به عنوان ایران کوچک ۴ فصل بوده و دارای شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی است، بیان کرد: برای استفاده از این ظرفیت ها باید آن را تقویت و مدیریت کنیم.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه باید طرحی برای توجه به ظرفیت واحدهای کوچک ارائه شود، تاکید کرد: قاچاق کالا نیز از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

خطیب جمعه کرج با تاکید بر لزوم توجه به موارد فرهنگی و ایستادگی در برابر مفاسد، گفت: اصناف، صنعت و معدن، اماکن، تعزیرات و ناجا باید با اهتمامی بیش از پیش به این مهم بپردازند.

وی در پایان به لزوم صرفه جویی در مصرف آب و برق با توجه به گرمای هوا نیز تاکید کرد.