نهاوند – امام‌ جمعه نهاوند تأکید کرد: خارج شدن نام عربستان از لیست سیاه جنایت‌کاران روسیاهی بانکیمون و زوال سازمان ملل و خیانت به انسانیت است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام‌ عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه نهاوند، ضمن توصیه به تقوای الهی و ترک محرمات، گفت: امام صادق(ع) دربیانی می‌فرمایند که اهل تقوا در دنیا خرجشان کم‌تر و کمک‌هایشان برای جامعه و نظام اسلامی بیشتر است.

وی با تأکید بر این‌که نباید به دنیا دل باخت و خود را خار دنیا کرد، گفت: دنیا برای هیچ‌کس نمانده و برای من و شما برادر و خواهر مسلمان نیز نخواهد ماند ولی آنچه برای ما باقی می‌ماند آثار اعمالی است که در دنیا انجام داده‌ایم بنابراین باید توجه داشته باشیم خدایی نکرده ذره‌ای حوا و هوس دنیوی بر ما مقلوب نشود.

وی با اشاره به اینکه یکی از آثار تقوا جلوگیری از فریب خوردن در برابر خواسته‌های شیطانی است، گفت: امروز اگر خداوند نعمت و نعماتی به ما داده باید شاکر آن باشیم و باید قدردان آنچه به‌واسطه وجود جمهوری اسلامی ایران همچون عزت، استقلال، قدرت نظامی و غیره داریم، باشیم.

حجت‌الاسلام‌ عباسعلی مغیثی ادامه داد: زمانی ما ذلیل زیردستان انگلیس آمریکا بودیم اما امروز به‌واسطه خون شهدای اسلام و انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی به اقتدار رسیده‌ایم.

وی با اشاره رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز گفت: امام راحل دربیانی فرمودند که فلسفه وجودی مسئولین خدمت به مردم است.

امام جمعه نهاوند در ادامه با اشاره به اینکه در این ۳۰ سال خدمات و اقدامات زیادی از سوی دولت‌مردان صورت گرفته است، گفت: مردم نهاوند بر خود بقبولانند که اگر آبادانی درخورشان نهاوند نداشته‌اند کم‌کاری‌ها و سوء نیت‌هایی از سوی خودشان بوده و همه را به گردن نظام و دلت نیندازند.

وی در ادامه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری گفت: آل سعود مانع حج ایرانیان شد که مصداق اصلی و بارز سد عن سبیل الله است.

حجت الاسلام مغیثی با اشاره به سایر جنایات آل سعود علیه مسلمانان در یمن سوریه و غیره گفت: اینکه سازمان ملل نام عربستان را از لیست سیاه خیانت‌کاران و ناقضان حقوق بشر خارج می‌کند خیانت به انسانیت است.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص عهدشکنی آمریکا گفت: متأسفانه این جنایات کاران نگذاشتند آثار برجام بر معیشت وزندگی مردم ایران اسلامی نمایان شود و بازهم با وقاحت تمام ایران را به مذاکره می‌خوانند.

وی عنوان کرد: اگر آمریکا بنای مذاکره دارد حداقل یک‌بار حسن نیت خودش را به مردم ایران اسلامی نشان بدهد.

امام جمعه نهاوند در ادامه با اشاره به اینکه هدف‌گذاری آمریکا از کودتا در ترکیه تضعیف مسلمین است گفت: آمریکا می‌خواهد کشورهای اسلامی را ضعیف کند و آن‌ها را خشن و خشونت‌آمیز جلوه دهد تا اسرائیل جنایت‌کار را در منطقه حاکم کند.

وی با اشاره به اقدامات و مجاهدت‌های خبرنگاران و نقش آن‌ها در جامعه از ابتدای انقلاب تاکنون، گفت: ۱۷ مرداد یادآور شهید صارمی است که قربانی تروریست در افغانستان شد و لذا ضمن گرامیداشت این روز از همه خبرنگاران خواهانیم که بدانند گفتار، نوشتار آن‌ها اعمال آن‌هاست و مورد سؤال جواب قرار خواهند گرفت در آخرت.

وی تأکید کرد: اگر خبرنگاران افشاگری علیه فرد یا اشخاصی می‌کنند باید علاوه برداشتن مستندات برای دادگاه‌های دنیوی خود را برای پاسخگویی در محضر خدا آماده کند.

حجت‌الاسلام‌ عباسعلی مغیثی در پایان ضمن تقدیر از پلیس مواد مخدر نهاوند بابت کشف بیش از ۱۸۰ کیلو مواد مخدر در شب‌های گذشته از قاچاقچیان گفت: علیرغم اینکه مراکز خریدوفروش در شهرستان باقوت به کارشان ادامه می‌دهند این اقدام که چنین افرادی را در بزنگاه‌ها دستگیر می‌کنند چای تقدیر و سپاس از این عزیزان دارد که شبانه‌روزی در حال خدمت به مردم هستند.