هرمز – امام جمعه هرمز گفت: رسالت خبرنگاران در توسعه و ارتقاء همه جانبه کشور بی بدیل است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع اقشار مختلف مردم، عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند بنای آمریکا این است که همه چیز را برای خود بگیرد و برجام مقدمه ای برای مذاکرات بعدی و بهانه جویی در رابطه با حقوق بشر، مانع تراشی برای سامانه های موشکی و پیشرفت ایران اسلامی بود که امروز تیم مذاکره کننده نیز این تجربه را کسب کرد که آمریکا قابل اعتماد نیست.

امام جمعه هرمز بیان داشت: موضوع دیگری که رهبر انقلاب در دیدار اخیر خود با اقشار مختلف مردم مطرح کردند مسئله معیشت مردم بود و فرمودند که مسئولان باید جلوی اشرافی گری که بلای جان کشور است را بگیرند.

حجت الاسلام مناقبیان اظهار داشت: نیاز یک کشور اسلامی مقابله با اشرافی گرایی است، بنابراین مردم از هر قشر و جناحی منتظر مقابله و برخورد با فساد و اشرافی گری هستند و البته رهبر معظم انقلاب نیز تاکید کردند که مردم منتظر برخورد با مسئولان دارای فیش های حقوقی نجومی هستند.

وی تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت، افزود: حضرت معصومه حرکت انقلابی خود را برای دفاع از ولایت و رهبری را شروع کرد و امروز هم قبرش و قدرش نزد ما شیعیان عزیز و گرامی است تا جایی که امام صادق (ع) فرمود خداوند حرمش در مکه، پیامبر اسلام حرمش مدینه و ما اهل بیت حرممان در قم است لذا قدردان این نعمت در کشور خود باشیم.

حجت الاسلام مناقبیان در ادامه به موضوع کارشکنی های آل سعود در موضوع حج اشاره کرد و گفت: به این جنایتکاران که در امر حج کارشکنی و مردم ایران را از زیارت بیت الله محروم کردند می گویم که کسی که نگذارد انسان ها از مساجد و مسجد الحرام بهره مند شود ظالم تر از همه است.

امام جمعه هرمز تصریح کرد: این انسان ها بدانند اینک که مانع حج شدند، دیگر راهی برای ورود به مسجد الحرام ندارند یعنی به عذاب مردمی گرفتار و دچار می شوند و مورد تنفر و انزجار مردم مسلمان قرار خواهند گرفت و این ها هم در دنیا رسوا خواهند شد و هم در قیامت دچار عذاب بزرگی می شوند.

وی با گرامیداشت ۱۷مرداد روز خبرنگار، رسالت خبرنگاران را در توسعه و ارتقاء همه جانبه کشور بی بدیل خواند و افزود: امروز رسانه ها در نظام جمهوری اسلامی ایران، با تمام وجود و در خدمت مردم و نظام تلاش وافری انجام می دهند.

امام جمعه هرمز خاطرنشان کرد: خبرنگاری و فعالیت های رسانه ای درون کشور ما رشد گسترده ای پیدا کرده و ما از قشر زحمت کش خبرنگار که با جان و دل در عرصه ها مختلف نقش و رسالت خودشان را ایفا می کنند صمیمانه قدردانی می کنیم.

وی بر ضرورت رفع مشکلات خبرنگاران در حوزه های مختلف بویژه در حوزه معیشتی تاکید کرد.