بشرویه – امام جمعه موقت بشرویه با اشاره به تلاش دشمنان برای نفوذ به کشور گفت: ایران اسلامی در کمال قدرت از ورود دشمنان به داخل مرزها جلوگیری می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد شمس الدین در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان بشرویه ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) گفت: در آیات و روایات فراوان به جایگاه و ارزش والای دختران اشاره شده است.

وی ادامه داد: زنان و دختران مایه آرامش زندگی بوده و مایه انس و الفت خانواده هستند.

امام جمعه بشرویه به فلسفه دهه کرامت اشاره کرد و افزود: در این دهه باید فرهنگ رضوی و فاطمی را در جامعه اسلامی ترویج دهیم.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: مردم مظلوم یمن و سوریه مورد هجمه بمب های گونان دشمنان اسلام قرار گرفته اند تا استکبار چهره اسلام را خشن نشان دهد.

وی افزود: کسانی که ادعای حقوق بشری دارند بسترساز تاسیس داعش هستند تا با توطئه و نقشه به داخل کشور ما نفوذ پیدا کنند که نیروهای امنیتی با تمام قدرت از نفوذ داعشی ها به ایران محافظت می کنند.

امام جمعه بشرویه ادامه داد: عربستان، استکبار و صهیونیست ها برای جلوگیری از نفوذ اسلام تلاش می کنند اما مکتب شیعی همواره پیروز خواهد بود.

حجت الاسلام شمس الدین گفت: انشالله با نابودی آل سعود و داعش، راه سوریه مرقد منور عقیله بنی هاشم زینب کبری باز شود.

امام جمعه بشرویه گفت: ایران اسلامی زیر چتر ولایت، قرآن کریم و در دوران غیبت امام زمان (عج) زیر چتر ولایت فقیه است و کشور به واسطه وحدت مردم بیمه شده است.

وی با اشاره به جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس گفت: با وجود نداشتن امکانات و تجهیزات لازم بر دشمنان پیروز شدیم.

امام جمعه بشرویه ادامه داد: اگر امروز هم دارای قدرت نبودیم یقین بدانید که استکبار جهانی چون حمله به سایر مناطق به ایران اسلامی هم حمله می کرد.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به اینکه قدرت از جمله عوامل بازدارنده است و بالاترین قدرت، ما وحدت مردم است، اظهار کرد: آنچه که امنیت اسلام و مرکز تشیع را حفظ می کند قدرت و وحدت در کنار یکدیگر است.

وی با اشاره به مناسبت های هفته، شهادت عباس بابایی و حسین لشکری را تسلیت گفت و افزود: امروز باید زندگینامه شهدا را مطالعه و به آن عمل کنیم.

وی با اشاره به شهادت شهید محمود صارمی در ۱۷ مردادماه به روز خبرنگار اشاره کرد و گفت: خبر و خبرنگاری جایگاه ویژه ای دارد و خبرنگاران باید در مسیر بیمه کردن انقلاب اسلامی تلاش کنند.

امام جمعه بشرویه اظهار کرد: خبرها باید بدون ابهام و کنایه باشد و با شفافیت کامل به دست مردم برسد.

حجت الاسلام شمس الدین خبرنگاران را واسطه مردم و مسئولان دانست و افزود: بالندگی در حوزه خبرنگاری یکی از ضروریات است و خبرنگار خوب باید از خطر کردن نترسد و با شفافیت خبرها را پوشش دهد.

وی ادامه داد: اگر خبرنگار اخبار دروغ را به اطلاع مردم برساند جایگاه خود را از دست داده و اعتماد مردم، نسبت به آنها از بین می رود.

حجت الاسلام شمس الدین در پایان از تلاش خبرنگاران شهرستان بشرویه تقدیر کرد.