محلات – امام جمعه محلات گفت: آمریکا در مساله برجام بدعهدی های بسیاری انجام و نشان داد که مثل همیشه در هیچ موضوعی قابل اعتماد نیست و نمی تواند طرف مذاکره قرار گیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های جمعه محلات با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، اظهار داشت: برجام برای کشور یک تجربه شد هر چند که این تجربه را مقام معظم رهبری بارها پیش بینی کرده بودند که نمی شود به آمریکا و دولت های غربی اعتماد کرد ولی به این مساله توجه نشد.

وی افزود: امروز این حقیقت روشن شده که آمریکا در مساله برجام و در هیچ مساله دیگری قابل اعتماد نیست و نباید با آنها گفتگو کرد.

امام جمعه محلات خاطرنشان کرد: گاهی این مساله عنوان می شود که برجام سایه تهدید را از سر کشور برداشت، درحالی که این موضوع صحیح نیست و در گذشته نیز اگر آمریکا می توانست تهدید نظامی خود را عملی کند، یک روز درنگ نمی کرد.

ربانی افزود: امروز شاهد هستیم که تهدیدات آمریکا بر علیه ایران پایان نیافته و آنها از هر فرصتی که پیش بیاید برای تهدید کشور استفاده می کنند.

وی ادامه داد: برجام تبلیغات تخریبی بر علیه نظام جمهوری اسلامی را نیز کاهش نداد و با تبلیغات منفی در حال زشت جلوه دادن چهره انقلاب اسلامی هستند.

آمریکا دست از تخریب چهره نظام اسلامی بر نمی دارد

امام جمعه محلات تصریح کرد: همه آزادگان جهان می دانستند که ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست و این مساله تنها به عنوان بهانه ای برای تخریب و تهدیدهای ظالمانه استکبار درآمده بود.

ربانی افزود: اکنون این تخریب ها به شکل اتهام سلاح هسته ای کمرنگ شده ولی با بهانه هایی مانند حمایت از تروریسم و مساله حقوق بشر در حال تخریب چهره نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی اضافه کرد: آمریکا دست از تخریب چهره نظام جمهوری اسلامی برنمی دارد و ممکن است در موضوعی این تخریب را کمرنگ کند ولی در موضوعات دیگر به این بهانه جویی ها ادامه می دهد.

مطالبه جدی مردم و رهبری، مبارزه جدی با حقوق های نجومی است

امام جمعه محلات بیان داشت: رهبری در این سخنان، مردم و مسئولین را به تقویت تولید داخلی و احیای واحدهای کوچک و متوسط تولیدی فراخواندند و بر مبارزه با روحیه اشرافی گری و مبارزه جدی با حقوق های نجومی تاکید کردند.

ربانی افزود: سخنگوی دولت از مردم به واسطه وجود حقوق های نجومی در برخی مدیران عذرخواهی کرد در حالی که در جلسه ای دیگر یکی از این مدیران دارای حقوق نجومی را امانت دار و از ذخایر انقلاب نامیدند و این نحوه مبارزه با این مساله به هیچ وجه صحیح نیست.

وی تاکید کرد: امروز مطالبه جدی مردم و مقام معظم رهبری، مبارزه جدی با مساله حقوق های نجومی است.

آمریکا به دنبال مدیریت داعش در منطقه است

خطیب جمعه محلات خاطرنشان کرد: در مساله سوریه، آمریکا و کشورهای غربی با مشاهده محاصره تروریست ها در حلب، با فریب و نیرنگ بحث آتش بس و گفتگو را مطرح کردند تا با خرید زمان بتوانند آنها را نجات داده و تقویت کنند.

ربانی افزود: در خان طومان نیز زمانی که تروریست ها به محاصره کامل درآمده و درحال نابودی بودند، آمریکا و انگلیس با همدستی عربستان و ترکیه با اعلام آتش بس و خرید زمان توانستند تروریست ها ار از خطر نابودی نجات دهند.

وی تصریح کرد: آمریکا و هم پیمانانش در منطقه به دنبال مبارزه با تروریست ها نیستند بلکه به دنبال تقویت و حمایت از تکفیری های تروریست ها هستند تا بتوانند داعش را در منطقه حمایت کنند.

حفظ کرامت زنان، مستلزم حفظ حجاب و عفاف است

امام جمعه محلات با اشاره به دهه کرامت افزود: اگر انسان بخواهد به جایگاه والا و با ارزش کرامت انسانی برسد، کلید آن تقواست و مهم ترین کرامت اکتسابی، تقوا و پرهیزکاری است.

ربانی با اشاره با روایات معصومین(ص) در این زمینه خاطرنشان کرد: کسی که تقوا پیشه کند خداوند برای او راه های خروج از فتنه ها را روشن می کند و اورا در نعمت های الهی جاودانه کرده و در منزلت و کرامت قرار می دهد.

وی با اشاره به ایام ولادت حضرت معصومه (س) زنان با ایمان را به الگوگیری از ایشان و حضرت زهرا (س) فراخواند و افزود: حفظ کرامت و وقار زنان در جامعه منوط به رعایت حیا و پاکدامنی و حجاب آنان است.