طبس – امام جمعه طبس گفت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند که باید به دو عنصر صداقت و امانت توجه داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمدجواد زنجانی طبسی ظهر امروز در آیین نماز جمعه این هفته طبس، انتخاب ایت الله عبادی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی توسط رهبر معظم انقلاب را تبریک گفت.

وی به سالروز بمباران هیروشیما و ناکازاکی توسط آمریکا اشاره کرد و گفت: این جاها تبلور حقوق بشر آمریکا است.

امام جمعه موقت طبس در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اردوهای جهادی گفت: عده ای جوانان مخلص به پیروی از مقام ولایت و رهبری اردوهای جهادی را تشکیل داده اند.

امام جمعه موقت طبس به روز خبرنگار در ۱۷ مرداد اشاره کرد و گفت: خبرنگاران کار بسیار سختی دارند و خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند که باید به دو عنصر صداقت و امانت توجه داشته باشند.

وی در بحث اقتصاد مقاومتی و برجام گفت: حمایت از صنایع کوچک و تولید داخلی، مبارزه با قاچاق و اشرافی گری از جمله مطالبات مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام زنجانی عنوان کرد: بحث برجام هم از منویات مهم رهبری است که مسئولان باید در این خصوص پاسخگو باشند که در سخنان رئیس جمهور تا حدودی به این مسئله اعتراف شد که در بحث برجام اهمال از غربیهاست حرفی که بارها رهبری به آن اذعان کردند.

وی در تحلیلی نسبت به کودتای ترکیه گفت: باید توجه داشت روش آمریکا با دست نشاندگان خود در آمریکا چه بوده است؛ این نتیجه دست نشاندگان آمریکا بوده و نتیجه چرخش ترکیه به سمت روسیه بود.

امام جمعه طبس عنوان کرد: عادی سازی روابط با سوریه، روابط تجاری با سوریه و ایران باعث شد تا آمریکا و اتحادیه اروپا از این کارهای ترکیه خشمگین شوند و فردی از جانب آمریکا که نماینده اسلام غربگرا و مخالف کمک به غزه است و حتی برداشت خاصی از قرآن دارد را تنها راه حل خود برای مقابله با ایران بدانند و در آخرین خبر اردوغان با ایران رهبری به او گفتند مواظب افراد نفوذی باشید که مشکل ساز نشوند و کودتا انجام شد.

وی با اشاره به اینکه ایران اولین کشوری بود که کودتا در ترکیه را محکوم کرد، افزود: آدر صورتیکه آمریکا تاکنون نه تنها کودتا را محکوم نکرده بلکه مانند عربستان سعودی حمایت نیز کرده است.