درگیری میان گروهی بین افراد «ملا رسول» و «ملا هیبت الله آخوند زاده» رهبر طالبان در شهر «گلران» ولایت هرات افغانستان سه تن کشته و دو نفر نیز زخمی شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری »جمهور»، منابع خبری در هرات افغانستان اعلام کردند: روز گذشته به دلیل پخش فیلم و نامه‌هایی از سوی «ملا منان نیازی» معاون ملارسول در شهر «گلران» هرات، درگیری میان طالبان در گرفت.

یک مقام دولتی که نخواست نامش فاش شود گفت: روز گذشته در منطقه «رباط سرگردان» شهر گلران هرات شماری از طالبان وابسته به ملارسول، فیلم‌ و نامه‌های «ملا منان نیازی» را در میان مردم پخش کردند و این باعث شد تا خشم طالبان وفادار به «ملا هیبت الله آخوندزاده» رهبر طالبان را برانگیزد و درگیری رخ دهد.

وی در ادامه افزود: این فیلم‌ها و نامه‌ها حاوی پیام‌ هایی بر علیه «ملا هیبت الله آخوندزاده» بود که وی را دست نشانده پاکستان و دستگاه اطلاعاتی این کشور «آی اس آی» معرفی کرده است.

وی در ادامه تصریح نمود: در درگیری میان دو گروه از طالبان سه نفر کشته و دو نفر نیز زخمی شدند.

از سویی دیگر «جیلانی فرهاد» سخنگوی والی هرات ضمن تایید وقوع این درگیری تعداد کشته شدگان را سه نفر اعلام کرده است.

ملا رسول حدود یک سال پیش در شهر «شیندند» هرات بر علیه آن عده از رهبران طالبان که در پاکستان هستند اعلام مخالفت و بیزاری کرد. دامنه این درگیری‌ها و اختلافات حالا شدیدتر شده و به مناطق مختلف غرب افغانستان کشیده شده است.