ده ها عراقی هنگام فرار از مناطق تحت تصرف داعش در شمال عراق کشته شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ سایت سومریه نیوز امروز(یکشنبه) به نقل از انور العاصی رئیس عشیره العبید در استان کرکوک در شمال عراق گزارش کرد:عوامل داعش به سوی ۳ هزار عراقی هنگام فرار مردم از شهر حویجه کورکورانه تیراندازی کردند که ۱۲ نفر در این تیراندازی کشته شدند و ۱۵۰ نفر نیز با انفجار مین های کارگذاشته شده در مسیر فرار ساکنین این شهر کشته شدند.
العاصی از فرارموفقیت آمیز صدها عراقی خبر داد و افزود : حدود ۶۰۰ نفر از ساکنین حویجه موفق به فرار شدند و در سرپناه های امن اسکان داده شده اند.
وی گفت در میان سه هزار نفری که روز پنجشنبه از حویجه فرار می کردند ، زنان ، کودکان و سالمندان نیز بودند و در میان کشته ها یک کودک ۵ ساله و تعدادی جوان دیده می شوند.
رئیس عشیره العبید اعلام کرد: برخی از خانواده هایی که با پای پیاده از حویجه درحال فرار بودن ، به محاصره عوامل داعش درآمده اند و دولت حیدر العبادی نخست وزیر عراق باید هر چه زودتر برای نجات آنها دست به کار شود زیرا اگر کوتاهی کند، ما شاهد جنایتی دیگر خواهیم بود.
العاصی که ناظر بر عملیات آزادسازی حویجه است، افزود: هم اکنون ۱۰۰ هزار عراقی از جمله کودکان شیرخواره و زنان باردار در شهر حویجه و حومۀ آن از کمبود آب و غذا رنج می برند و این شهر باید پیش از شهر موصل آزاد شود زیرا داعش در حویجه نقشه حملات تروریستی خود را در مناطق حمرین ، طوز ، مخمور و بیجی و میادین نفتی علاس و عجیل طراحی می کند.
العاصی گفت : حدود ۲۰۰ خانواده توانست که خود را به نزدیکی شهر العلم در غرب شهر حویجه برساند و خود را از دست داعش نجات بدهد.