وزیر دفاع در پیامی به مناسبت روز خبرنگار تاکید کرد: خبرنگاران را چشمان همیشه بیدار، تیزبین و امین مردم و نظام توصیف کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیامی به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار با تبریک این روز به همه خبرنگاران ایران اسلامی و پاسداشت یاد و خاطره خبرنگاران شهید و تکریم از همه خبرنگاران به ویژه خبرنگاران حوزه دفاعی که پیام رسان اقتدار دفاعی و تحکیم بخش امنیت ملی هستند، خبرنگاران را چشمان همیشه بیدار، تیزبین و امین مردم و نظام توصیف کرد.

در پیام سردار دهقان با اشاره به رسالت خبرنگاران در گذر موفق از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب، تصریح شده؛ امروز همه ما وظیفه داریم با عقلانیت در افکار، اعتدال در رفتار و توجه به خواسته ها، آرمان ها و اهداف جامعه، هم فکری، همکاری و هم افزایی را ارتقاء بخشیم.

وی در بخش دیگری از پیام خود آورده است: حفظ وحدت و انسجام ملی، اعتدال و میانه روی، اخلاق و ادب و قانونگرایی و مبارزه ریشه ای با فساد از نیازمندی های حیاتی امروز جامعه ماست که باید خبرنگاران در ترویج و نهادینه سازی آن یار و همراه قوای سه گانه و سایر دستگاه های ذیربط باشند.

سردار دهقان افزایش تعامل میان رسانه و دولت و خبرنگاران با مسئولان را از دیگر ضرورت های امروز جامعه بر شمرد و افزود: بدون کمک و همراهی رسانه ها نمی توان به اهداف و چشم اندازهای توسعه دست یافت.

در پیام وزیر دفاع آمده است: امروز باید با بهره برداری هدفمند و هوشمندانه از قدرت نرم که یکی از ابزار اصلی آن رسانه است و مکمل قدرت سخت به شمار می رود امنیتی بومی و پایدار و پیشرفت و تعالی کشور را رقم زد و این مهم با حمایت از خبرنگاران به عنوان رکن اصلی این عرصه قابلیت تحقق دارد.

در بخش پایانی پیام سردار دهقان یاد و خاطره خبرنگاران شهید عرصه ایثار و مقاومت شهیدان رهبر، صارمی، افشار و خبرنگار آزاده در بند رژیم صهیونیستی کاظم اخوان و همه شهیدان این وادی افتخار آمیز گرامی داشته شده است.