معاون نماینده روسیه در سازمان ملل با اشاره به ناکامی تلاش ها به یافتن راهکار مناسب در حل بحران سوریه، آمریکا را به بهره برداری سیاسی از مصائب انسانی در این کشور متهم کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، در حالیکه شورای امنیت خواهان توقف ۴۸ ساعته درگیری ها برای ارسال کمک های بشر دوستانه به شهر حلب است، «ولادیمیر سفرانکوف» معاون نماینده روسیه در سازمان ملل، واشنگتن و متحدان غربیش را به سیاسی کردن بحران انسانی در سوریه متهم کرده و از آنها خواست که بپذیرند همه مصائب انسانی در این کشور جنگ زده لزوما از اقدامات ضد تروریستی دولت مشروع دمشق سرچشمه نمی گیرد.

وی در اینباره گفت: تبلیغات سوء و لفاظی های احساساتی، اتهامات بی اساس، ستادهای اطلاعاتی همه و همه نشانه آن است که ما از رسیدن به یک راهکار سیاسی در حل بحران سوریه باز مانده ایم.

سفرانکوف ادامه داد: نخستین قدم برای پایان دادن به بحران پنج ساله سوریه، باید بر تلاش جمعی به مبارزه با تروریسم و در نهایت از سرگیری مذاکرات صلح متمرکز باشد.

در پاسخ به اظهارات وی، «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل مدعی شد: تداوم جنگ به منزله این است که شهروندان گیر افتاده در دو سوی حلب از تامین نیازهای اولیه خود باز می مانند.

حلب از تابستان سال میلادی ۲۰۱۲ بین نیروهای دولت و مخالفین سوری تقسیم شده است.

پاور در ادامه اظهارات خود ادعا کرد که دولت دمشق مسئول محاصره ۸۰ درصد از مناطق سوریه است.

وی روسیه را به کمک به دولت دمشق برای محاصره بخش هایی از سوریه متهم کرد و از مسکو خواست تا دمشق را برای پایان محاصره تحت فشار قرار دهد.