جانشین فرمانده سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی شهدا را ورزشکاران قهرمان عرصه معنویت دانست و گفت: شهدا هم از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ معنوی قهرمانان بزرگ و گمنامی هستند.

به گزارش پرس شیعه، علی قادری در اولین کنگره شهدای ورزشکار که در تالار اندیشه ائل‌گلی برگزار شد با اشاره به ورزشکار بودن بسیاری از شهدا و رزمندگان دفاع مقدس اظهار داشت: بسیاری از شهدای دفاع مقدس در جبهه‌ها فنون نظامی و ورزشی را آموزش می‌دادند و حتی برای برخی از عملیات‌ها هم دوره‌های سخت شنا را می‌گذراندند.

جانشین فرمانده سپاه عاشورا شهدا را ورزشکاران قهرمان عرصه معنویت دانست و گفت: شهدا هم از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ معنوی قهرمانان بزرگ و گمنامی هستند.

وی با بیان اینکه شهدای ورزشکار توسط تماشاگران تشویق نمی‌شدند و با گلوله دشمن بدرقه می‌شدند گفت: این قهرمانان به‌ جای اینکه توسط هواداران و تماشاگران تشویق شوند پس از عبور از موانع و انجام مأموریت خود با توپ و تانک دشمن مواجه می‌شدند.

جانشین فرمانده سپاه عاشورا در این کنگره به نیروی جوان و استفاده از توانایی‌های جسمانی این جوانان اشاره کرد و افزود: جوانان و نوجوانانی که در اوج درخواست‌های دنیوی و در شرایطی که می‌توانستند به دنبال خواسته‌های خود بروند به فرمان امام لبیک گفتند و قهرمان نبرد و مقاومت شدند.

وی ادامه داد: این جوانان با حضورشان باعث شدند که پیش‌بینی حضرت امام(ره) هم تحقق یابد که فرموده بودند رزمندگان و مدافعان این انقلاب جوانان و نوجوانان خواهد بود.

قادری به اصلی‌ترین پیام شهدا اشاره کرد و گفت: اگر وصیت‌نامه‌ها و پیام‌های شهدا را نگاه کنیم خواهیم دید که آنان حفاظت و حراست از ولایت‌فقیه را تأکید کرده‌اند و نشان می‌دهد وظیفه ما هم سنگین است.

وی افزود: امنیت و آسایش امروز مرهون خون شهدا، حضور مردم و رهبری انقلاب است و همه ما موظف هستیم از این نعمت گران و باارزش دفاع کنیم.

جانشین فرمانده سپاه عاشورای استان در ادامه با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس خبرگان و شورای اسلامی گفت: در روز ۷ اسفند بار دیگر با حضور گسترده و انتخاب افرادی ولایی و انقلابی بار دیگر با شهدا و امام بیعت خواهیم کرد.