رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بعضی‌ها فکر می‌کنند آرام حرف بزنیم، غربی‌ها سر عقل می‌آیند، اما سه سال است که تجربه کردیم و با نرمش رفتار کردیم و نتیجه این شد که خیلی‌ ها ناراضی هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار محمدرضا نقدی پیش از ظهر امروز در لیگ علمی بین‌المللی پیشگامان ایران اسلامی که در مرکز همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: تلاش علمی در حقیقت تلاش برای شناخت قدرت خداست.

وی افزود: هر چقدر علم انسان دقیق‌تر و آگاه‌تر شود، چه آنهایی که مربوط به علوم طبیعی است و چه آنهایی که مربوط به روابط انسانی است، بیشتر به قانونمند بودن خلقت پی‌ می‌برد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: عده‌ای همین علم را که وسیله‌ای برای تقرب به خداست، به ابزاری برای زورگویی، ستم‌کاری و حق‌خوری تبدیل کرده‌اند.

سردار نقدی با بیان اینکه امروز اگر جنگنده‌هایی کودکان یمن و فلسطین را بمباران می‌کنند، این سلاح‌های آتشین و کشنده را همین دانشمندان تهیه کرده‌اند، گفت: ما امروز کودکانی داریم که شیمیایی شده‌اند و این‌ سلاح‌ها را شیمیدان‌های دانشمند ساخته‌اند.

وی افزود: اگر امروز می‌خواهیم آسوده باشیم، باید ابزار علم را از دست زورگویان بگیریم. انسانی که بی‌تقوا باشد و بر نفس خود کنترل نداشته باشد، هر اقدامی می‌کند.

سردار نقدی تصریح کرد: بعضی فکر می‌کنند که ما اگر با آنها آرام حرف بزنیم، سر عقل می‌آیند، اما هم‌اکنون سه سال است که گفتگو و مذاکره را تجربه کرده‌ایم و با نرمش رفتار کرده‌ایم و نتیجه آن این شد که خیلی‌ها ناراضی‌اند.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که به مذاکرات اصرار داشتند و می‌گفتند شرایط را بهتر می‌کند، امروز می‌گویند هیچ تغییری ایجاد نشده است، گفت: اگر دیروز نوچه‌های آنها در منطقه به خاطر ترسی که از ما داشتند با احتیاط برخورد می‌کردند، امروز به خود اجازه می‌دهند کشتار منا را راه بیندازند و فحاشی کنند و فکر می‌کنند ما ضعیف شده‌ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه آل‌سعود ملت ما را از حج محروم کرد، افزود: نرمش آنها را به این فکر رساند که گویی ما ضعیف شده‌ایم. آنها تابع قانون جنگل هستند و اگر ما ضعیف باشیم، ما را خواهند خورد.

سردار نقدی ادامه داد: امیرالمومنین (ع) می‌فرمایند علم، قدرت است. هر کسی آن را به دست آورد اعمال قدرت می‌کند و هر کسی به دست نیاورد باید زیردست باشد. تلاش برای کسب علم، تلاش برای کسب قدرت است؛ قدرتی که در اختیار انسان‌های باتقوا و با اخلاق باید باشد.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا کسی را که با آنها مخالف است در روستایی در پاکستان مورد هدف قرار می‌دهند و برایشان مهم نیست که همسایگان آنها هم کشته می‌شوند و به عروسی‌ها و جشن‌ها هم حمله می‌کنند.

سردار نقدی این اقدامات را نتایج بهره‌گیری نادرست از علم برشمرد و گفت: علمی که در اختیار انسان بی‌تقوا و زورگو قرار گیرد، این اتفاقات صورت می‌گیرد. باید تلاش کنیم زیرِ دستِ زورگویان نباشیم.