نیروهای الحشد الشعبی عراق مجموعه تونل هایی را در منطقه جزیره الخالدیه در شرق شهر رمادی را کشف کردند که گروه تروریستی داعش از آن برای نقل و انتقال نیرو و تسلیحات و همچنین غافلگیر کردن نیروهای عراقی استفاده می کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ این مجموعه تونل هایی امروز( سه شنبه) در البوکنعان واقع در منطقه جزیره الخالدیه در شرق شهر رمادی کشف شد.
بخش رسانه ای حشد شعبی در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای حشد شعبی و همچنین نیروهای امنیتی شبکه تونل هایی را کشف کردند که منطقه البوکنعان را به الکرطان واقع در جزیره خالدیه متصل می کرد و عناصر تروریستی داعش از آن برای نقل و انتقال و همچنین غافلگیر کردن نیروهای عراقی بهره می گرفتند.
در بیانیه حشد شعبی آمده است: در این تونل ها، شماری سلاح مدرن و مقادیر زیادی مهمات کشف شده است.
عملیات نیروهای عراقی ۱۰ روز پیش برای آزادسازی منطقه موسوم به جزیره خالدیه در شرق شهر رمادی مرکز استان الانبار را آغاز کردند. این عملیات به فرماندهی نیروهای حشد شعبی و با کمک نیروهای ارتش و پلیس عراق آغاز شده است و نیروهای عراقی ۱۱ مرداد جاری، آزادسازی این شهر از دست تروریست های داعش را اعلام کردند و پس از آن به پاکسازی این منطقه پرداختند. نیروهای عراقی، همچنین دیروز، دوشنبه مرحله دوم پاکسازی این منطقه را اعلام کردند.