کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: باید علاوه بر توجه به موضوع تلاوت قرآن، برای کاربردی و عملیاتی کردن مفاهیم کتاب آسمانی در زندگی تلاش کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در آیین اختتامیه سی و نهمین مسابقات سراسری قرآن کریم که ظهر چهارشنبه در باشگاه فرهنگی میلاد برگزار شد، اظهار کرد: قرآن باید در موضوعات مختلف زندگی فردی و اجتماعی حاکم باشد.

وی با تاکید بر اینکه ترغیب به تدبر در کتاب آسمانی برای همه انسان ها بسیار تاکید شده است، گفت: در جامعه قرآنی از اخلاقیات بد که هم در جامعه اکنون شاهد هستیم، خبری نیست.

وی تاکید کرد: در جامعه قرآنی نباید عده ای برای تامین ابتدایی ترین مسائل زندگی معطل باشند و عده ای تصرفات کلان و بی حساب از بیت المال داشته و برای این اقدام توجیه داشته باشند.

حسینی همدانی با تاکید بر اینکه جامعه قرآنی نباید فقیر باشد، افزود: جامعه قرآنی زنده و پویا بوده و وضعیت اقتصادی آن به نحوی است که میان همه اعضا به یک اندازه تقسیم می شود و اگر خللی در این حوزه وارد شود نشان از شیطنت و دشمنی دارد و احکام قرآن در آن به درستی عمل نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد: باید علاوه بر توجه به موضوع تلاوت قرآن، برای کاربردی و عملیاتی کردن قرآن تلاش کنیم چرا که اگر قرآن تنها برای تلاوت بود، به عنوان محل رجوع مطرح نمی شد.

امام جمعه کرج در پایان گفت: باید در کنار تلاوت، تدبر در معانی قرآن مورد توجه قرار گیرد.