شاهرود- فرمانده تیپ ۱۵۸شهید کشاورزیان ارتش، ولایتمداری را مهمترین رمز موفقیت ارتشیان دانست و گفت: استقبال از کاروان زیر سایه خورشید نیز نشان از ولایتمداری است.

به گزارش پرس شیعه؛ سرهنگ محمد غفاری در حاشیه مراسم استقبال از کاروان زیر سایه خورشید به میزبانی لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار شاهرود، اشاره ای به دیدار فرمانده هان نیروی مسلح با مقام معظم رهبری داشت و افزود: معظم له ارتش های جهان را به سه قسمت تقسیم بندی کردند ارتش های ویترینی مانند ارتش عربستان، ارتش هایی که دارای توان رزمی و عملیاتی هستند و بی گدار به آب می زنند مانند ارتش آمریکا و ارتش و نیروهای مسلح ایران که آنها را نیروهای مکتبی خواند که دارای روح معنویت هستند.

وی با اشاره به تاثیر معنوی حضور کاروان زیر سایه خورشید در برنامه صبحگاه یگان های لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار، افزود: حضور کاروان خادمان آستان مقدس علی بن موسی الرضا(ع) در جمع سربازان ولایت، روح معنویت را در کارکنان وظیفه و خانواده های کوی سازمانی دمید، عشق و علاقه سربازان ارتش جمهوری اسلامی ایران در اسقبال از این کاروان بسیار دیدنی بود که نشان می دهد سربازان ما عاشقان اهل بیت (ع) و در خدمت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

فرمانده تیپ ۱۵۸شهید کشاورزیان ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین بیان داشت: کاروان زیر سایه خورشید که سالی یکبار به صورت دوره ای در شهرستان ها حرکت می کند به بالا بردن درجه اعتقادات معنوی مردم کمک می کند.

غفاری در ادامه با بیان اینکه در عصر ارتباطات و فراگیر شدن شبکه های اجتماعی، اینترنت و ماهواره، باید فرهنگ دینی جوانان در راستای مسون ماندن در برابر هجمه های فرهنگی تقویت شود و باید مراقب نفوذ دشمنان نظام باشیم چرا که به تعبیر مقام معظم رهبری، دشمنان ما با نفوذ در ذهن جوانان و کم رنگ کردن باورهای ایشان سعی در تغییر نظام دینی ما و به چالش کشیدن کانون گرم خانواده ها دارند.

وی افزود: این کاروان ها می تواند اعتقادات مذهبی ما را تقویت و ما را در تصمیماتی که برای حفظ و اعتلای کشورمان و دین مبین اسلام داریم مصصم تر می کند.

فرمانده تیپ ۱۵۸شهید کشاورزیان ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنین بیان داشت: کاروان زیر سایه خورشید به صورت متوالی چند سال است که با به حرکت درآوردن پرچم بارگاه امام هشتم در بین مردم روح معنویت را در جامعه تقویت می کنند و این قرارگاه دو سال میزبان این کاروان است.