ارتش سوریه و هم پیمانانش شهرک استراتژیک “حوش نصری” در منطقه غوطه شرقی در ریف دمشق را آزاد کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ ارتش سوریه و هم پیمانانش شهرک استراتژیک “حوش نصری” در منطقه غوطه شرقی در ریف دمشق را آزاد کردند. این شهرک آخرین خط دفاع گروه های تروریستی در حساس ترین و مهمترین پایگاه آنها در شهر “دوما” بود.

ارتش و هم پیمانانش همچنین تونل های موجود در این منطقه را ویران کردند. یکی از این تونل ها به اتاق عملیات اصلی تروریست ها در زیر زمین راه داشت. این در حالی است که شدت درگیری بین گروه های تروریستی به خاطر از دست دادن چند منطقه و برملا شدن اختلافات آنها، افزایش یافت.

ارتش و هم پیمانانش در حومه شرقی شهر حماه نیز پس از نابود کردن آخرین مقر تروریست ها در این منطقه، روستاهای “کباسین” و “زنکیه” را در آنجا آزاد کردند.

یگان های مهندسی ارتش نیز قبل از فرار آخرین بازمانده های گروه های تروریستی به سمت روستای بادیه، تله های انفجاری و مین هایی را که تروریست ها در اطراف این روستاها به منظور جلوگیری از پیشروی ارتش کار گذاشته بودند، خنثی کردند.

پیش از این، نیروهای سوریه ارتفاعات مشرف بر روستای “معرکبه” و منطقه “مضخه التوینی” در حومه شمالی شهر حماه را آزاد کرده و خسارات و تلفات سنگینی به تررویست ها وارد کردند.

این در حالی است که درگیری های شدیدی بین ارتش سوریه و گروه های تکفیری در چند محور در امتداد قوس غربی شهر حلب در جریان است. این درگیری ها در محور “ضاحیه الاسد الراشدین” و بازار “الجبس” و ارتفاعات “الصنوبرات” بیشترین شدت را داشته است.

ارتش سوریه با استفاده از تاکتیک های خاص خود، تلاش تروریست ها را برای تجدید قوا و انجام پاتک را خنثی کرده است.