معاون نماینده روسیه در شورای امنیت ابراز نگرانی همتای سعودی خود درباره اوضاع شهر حلب در سوریه را “منافقانه” خواند.

به گزارش پرس شیعه؛ معاون نماینده روسیه در شورای امنیت در جریان جلسه رایزنی پشت درهای بسته این شورا گفت: نگرانی کشورهایی که خواستار برگزاری این جلسه شده اند، “منافقانه” است.

وی این مطلب را در پاسخ به گفته عبدالله المعلمی نماینده عربستان در سازمان ملل بیان داشت زیرا المعلمی از شورای امنیت خواسته بود تا به منظور آنچه آن را حمایت از غیرنظامیان در حلب خواند، فوری اقدامات لازم را اتخاذ کند.

معاون نماینده روسیه در این جلسه به تحریم های یکجانبه اعمال شده علیه سوریه اشاره و تاکید کرد: چه بسا زمان آن فرارسیده تا این تحریم ها را هر چند به طور جزئی لغو کنیم تا از شدت محرومیت مردم سوریه بکاهیم.

این دیپلمات روس تاکید کرد: تنها راه پایان دادن به صحنه های خونین در سوریه، تلاش های یکپارچه در مبارزه با تروریسم و ازسرگیری مذاکرات سیاسی میان طرف های سوریه است.

وی خاطرنشان کرد: تحمیل راه حل های خارجی باعث ادامه یافتن بی ثباتی در سوریه خواهد شد.

این مسئول روس یادآور شد که کشورش نسبت به وضعیت مردم در سوریه به طور کلی و در حلب به طور خاص اهتمام دارد و با کمک دولت سوریه گذرگاه های امن بشردوستانه به وجود آورده است.

وی بر آمادگی طرف روس جهت بررسی ابعاد بکارگیری این گذرگاه ها با طرف های بین المللی تاکید کرد.

این دیپلمات روس بر جایز نبودن سیاسی کردن وضعیت انسانی و سوء استفاده عمدی و یا غیرعمدی از آن جهت حمایت از تروریست ها تاکید کرد و گفت: تروریست ها از اهالی شرق حلب به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند و مانع از آن می شوند تا شهر را ترک کنند. آنها گذرگاه های عبور مردم را گلوله باران می کنند و کمک های بشردوستانه را به سرقت می برند.