پدر دختر شهید فلسطینی ابراز عقیده کرد تصورم این است که پیروزی نهایی انقلاب اسلامی ایران زمانی است که فلسطین و قدس به آغوش فلسطین و امت اسلام بازگردد.

به گزارش پرس شیعه،به نقل از تسنیم،شیخ طاها القطنانی پدر اشرقت دختر فلسطینی که اخیرا در یورش صهیونیست‌های غاصب به شهادت رسید، با تشکر از حمایت‌های مستمر جمهوری اسلامی ایران از آرمان‌های ملت فلسطین و مقاومت مشروع آنها بر ضد اشغالگری صهیونیست‌ها به سی‌و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و به خبرنگار تسنیم در دمشق گفت : امام خمینی رحمه الله علیه، فلسطین را اولویت خود می‌دانستند و آن را دغدغه بزرگ و چه بسا بزرگترین دغدغه خود می‌دانستند، امام خمینی(ره)، فلسطین را با چشم قلب و روح و وجدانشان می‌دیدند و فلسطین را در جای درست خود قرار دادند، امام(ره) فتوای مشروع بودن دادن زکات به رزمندگان فلسطینی را صادر کردند و سفارت رژیم صهیونیستی در تهران را بستند و آن را به سازمان آزادیبخش فلسطین تحویل دادند و تلاش کردند که قوی‌ترین پل‌ها میان ایران انقلابی و فلسطین برقرار شود.

القطنانی افزود در آن سو، فلسطین به سبب سرسپردگی برخی طرف‌های منفعت‌طلب و محورهای عربی که از فلسطین و مردم و رنج‌های آنها فاصله دوری دارند، خیلی متضرر شد،‌فلسطین همچنین به سبب خود فلسطینی‌ها که هنوز یاد نگرفته و نیاموخته‌اند که سیاست‌ ائتلاف‌ها را بهبود بخشند و فلسطین را به عنوان قطب‌نما قرار داده تا جهت آن همیشه به سمت فلسطین باشد، به مسئله حاشیه‌ای تبدیل شده است.

پدر شهیده فلسطینی تاکید کرد هر چند ایران گرفتاری‌هایی داشته و با بحران‌های مختلف روبرو بوده است، اما همچنان از مسئله فلسطین حمایت می‌کند، فلسطینی‌ها هم باید انقلابی و آزاد باشند و جز فلسطین و رنج‌های آن به چیز دیگری نیندیشد و از مسائل قومیتی و تعصبات دوری کنند.

وی افزود امروز در منطقه ما، شاهد نزاع میان دو طرف(جبهه) هستیم و طرف سومی وجود ندارد، محور اول، محور آزادگان صرف نظر از گرایش‌های مذهبی، منطقه‌ای و حتی دینی آنها و گروه دیگر، کسانی هستند که بر استکبار و استعمار تکیه کرده‌ا ند و به شعله‌ور کردن آتش فتنه‌های مذهبی و قومی مشغول هستند، اما ایران امروز در مقابل توفان و سلطه‌گری و استکبار ایستاده است، و فلسطین هرگز از دایره اهتمامات و توجه این کشور خارج نشده و در فکر و میراث ایرانی‌ها جای دارد.

القطنانی اظهار داشت من تصورم این است که پیروزی نهایی انقلاب اسلامی ایران زمانی است که فلسطین و قدس به آغوش فلسطین و امت اسلام بازگردد.

وی افزود شاید اگر واقع‌گرا باشیم، انقلاب اسلامی به خاطر پیشرفت در برنامه هسته‌ای به وقوع نپیوست، بلکه اهدافی فراتر از آن داشت، فلسطین محور انقلاب اسلامی ایران بود و دلیل آن این بود که شاه نه تنها حامی اسرائیل بلکه مزدور این رژیم بود و همین مسئله یکی از عوامل سرنگونی شاه بود، من ایده این‌که ایران انقلابی بدون فلسطین باشد، نمی‌پذیرم و ایران برای اینکه فلسطین اولویت نخست جهان اسلام باشد، تلاش می‌کند.

پدر شهیده فلسطینی در پایان گفت مردم فلسطین با وجود توفان مذهبی و طایفه‌ای که آن را احاظه کرده است، بیشتر از هر زمانی تلاش‌ها و حمایت‌های تمام آزادگان هستی و در راس آنها جمهوری اسلامی ایران را درک می‌کنند.