ایلام – امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه شهدا و آزادگان نماد عزت ایران هستند نه برجام، گفت: اقتصاد مقاومتی تنها راهکار اصلی نجات کشور است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد نقی لطفی در خطبه های نمار جمعه شهر ایلام اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سال جدید را مجددا به مقوله اقتصاد مقاومتی اختصاص دادند و معولا ایشان به نکات برجسته و موانع و خلا های مهم و مورد نیاز کشور اشاره می کند و خواهان رفع این موانع هستند، البته سالهای گذشته نیز هر یک به شعاری مزین شد و ما تا کنون چه کردیم و چه می بایست می کردیم و نکردیم. رهبر انقلاب با اشراف کامل که نسبت به مسائل مهم کشوری دارند دوباره امسال را به اقتصاد مقاومتی اختصاص دادند.

وی عنوان کرد: به نظر می رسد علت تامه این نامگذاری این است که به همه مسئولان گوشزد و تذکر داده اند که در این برنامه ریزی ها و مدیریت ها از مرحله شعار روی کاغذ پرهیز کنند و به میدان اقدام و عمل قدم بگذارند.

وی ادامه داد: ایشان کرارا از عدم اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی گله مند هستند، ایشان در سخنان سالهای قبل بر این نکته تاکید داشتند، فرمودند: اقتصاد خود را باید با حمایت از بخش تولیدات داخلی و خصوصی و مصرف تولیدات داخلی مصونیت بخشیم. تاکید ایشان بر همکاری قوای سه گانه خصوصا قوای مجریه و مساعدت مردم به دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی چرا که اقتصاد مقاومتی یک پاسخ است به اینکه ما چه کنیم که اقتصادمان را مقاوم کنیم که در برابر حوادث و طوفانها و بحرانهای اقتصادی کمترین ضرر را کنیم و احتیاجمان را به خارج کم کنیم.

امام جمعه ایلام افزود: لذا وظیفه مسئولان به اجرا، اقدام و عمل به شعار سال این است که ابتدا با آسیب شناسی اقتصادی معضل و مشکلات اقتصادی راتبیین کنیم تا به راهکارها بپردازیم، اولین راهکار در تحقق اقتصاد مقاومتی جلوگیری از ورود بی حد و حصر کالای قاچاق که بزرگترین عامل در متلاشی کردن اقتصاد تولید داخلی است و ورود کالاهای قاچاق داستان غم انگیزی در کشور ما دارد.

آیت الله لطفی تصریح کرد: ملت و مسئولان نظام باید قدردان و قدرشناس شهیدان، جانبازان و آزادگان باشد.

وی با اشاره به بازگشت آزادگان قهرمان به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹ هجری شمسی، گفت: شهدا، آزادگان و جانبازان الگوی واقعی نسل جوان هستند این عزیزان الگوهای صبر و مقاومت در برابر دشمن هستند و جامعه اسلامی ما باید درس مقاومت و ایستادگی را از آنها فراگیرند. آزادگان سربلند و شجاع ایران اسلامی با تحمل رنج و اسارت در زندانهای رژیم بعث عراق تسلیم و تعظیم در برابر متجاوزان و استکبار جهانی را با قدرت و فداکاری و روحیه شهادت طلبی رد کردند.

آیت الله لطفی اظهار داشت: قطعا پیروزی های ملت بزرگ ایران در عرصه های مختلف دستیابی نظام اسلامی به فن آوری های نوین در بخش های مختلف را حاصل پایداری ایثارگران و آزادگان و شهدا است. هدایت رهبری، حمایت مردم و فداکاری رزمندگان اسلام پیروزی های بزرگ و غرور آفرین را در عرصه های دیپلماسی برای نظام جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آوردند، باید روحیه حماسی در دوران دفاع مقدس به عنوان فرهنگ ماندگار به نسل جوان منتقل شود.