نخست وزیر هند در دیدار با وزیر خارجه چین از این کشور خواست تا پروژه کریدور اقتصادی چین-پاکستان را پایان دهد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «روزنامه پاکستان»، «نارندارا مودی» نخست وزیر هند در دیدار با «وانگ ئی» وزیر خارجه چین که برای شرکت در نشست کشورهای «جی بیست» به هند سفر کرده است دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار از پکن خواست که به دلیل عبور کریدور اقتصادی چین-پاکستان از منطقه «کشمیر» که سالهاست مورد مناقشه دو کشور هند و پاکستان است، به این پروژه پایان دهد.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز «سوشما سوراج» وزیر خارجه هند نیز طی دیداری جداگانه با همتای چینی خود نواقص احتمالی این پروژه را به وی یاد آودری کرده بود.

گفتنی است که چین نیز بر سر مرز کشمیر با هند دچار اختلاف است و در این زمینه نیز پاکستان را به عنوان یک کشور بازدارنده در مقابل هند می‌بیند به همین علت اهتمام زیادی برای همکاری با این کشور دارد.

چین همچنین به عنوان یکی از اصلی ترین رقبای سیاسی-اقتصادی آمریکا و به عنوان یک ابرقدرت، بسیار مایل است گوی سبقت را از رقبا در مناطق جنوب و مرکز آسیا برباید و دامنه قلمروی خود را توسعه دهد و کریدور اقتصادی چین-پاکستان و اتصال از طریق بندر «گوادر» این کشور به آسیای میانه تسهیل کننده این مسیر برای چین است.