گروه های تروریستی از افزایش هماهنگی ها برای انجام عملیاتی وسیع در جبهه جنوبی سوریه خبر می دهند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «دام پرس»، بر اساس گفته منابع اطلاعاتی و نظامی، تروریست ها تکفیری قصد دارند تا در عملیاتی هماهنگ در جنوب سوریه از دو جبهه ضرباتی به ارتش این کشور وارد آورند.

جبهه اول تحت عنوان جبهه «اشغال» که در آن حدود ۴۵۰۰ تروریست از گروه های مختلف از جمله «جیش الحر» و دیگر گروه های تندرو تکفیری حضور خواهند داشت. این جبهه در محور «نوی» به سمت «شیخ مسکین» عمل خواهد کرد. بر اساس این گزارش هدف از باز کردن این جبهه تسلط بر شهر مهم شیخ مسکین در جنوب سوریه و در مجاورت سرزمین های اشغالی است.

جبهه دوم و اصلی که عملیات اصلی در آن صورت می گیرد و در آن حدود ۲۵۰۰ تروریست مشارکت خواهند داشت، تروریست ها در این جبهه در محور «قنطیره»، «تل کروم» و «تل غرین» عمل خواهد کرد. بر اساس گفته این منابع اطلاعاتی، تامین کننده نیرو در این محور گروهای تروریستی «احرار الشام» و «جبهه فتح الشام» هستند، کارشناسان معتقدند، در این محور انتحاری ها واستفاده از خودرو های بمب گذاری شده راهبرد اصلی تروریست ها برای شکست خطوط دفاعی ارتش سوریه خواهند بود. بر اساس برآورد ها تروریست هاچیزی در حدود ۱۰ خودرو انتحاری برای این حملات تدارک دیده اند.

در ادامه این گزارش امده آمده است: به نظر می رسد این حمله از اواسط تا آخرین روزهای هفته صورت گیرد و هدف اساسی آن بازکردن راه امداد تروریست ها به سمت شهر «داریا» و تسلط بر این شهر است. شهر داریا در حومه دمشق از اهمیت بالایی برای تروریست ها برخوردار است. هم اکنون تروریست ها با استفاده از ماشین آلات مهندسی و راه سازی در حال ایجاد سنگر و خاکریز در مواضع خود هستند.

به نظر کارشناسان هدف اساسی عملیات آینده تروریست ها، علاوه بر فعال کردن دوباره جبهه جنوبی سوریه در کنار مرزهای اردن و رژیم صهیونیستی، تسلط به حومه جنوبی دمشق و کاهش فشار بر جبهه شمالی یعنی حومه حلب است.