رئیس یکی از احزاب آلمان علاوه بر درخواست برای راه اندازی سازمانی برای بازگرداندن پناهجویان خواستار خروج این کشور از اتحادیه اروپا شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری آلمان، «فراوک پتری» رئیس حزب محافظه کار آلترناتیو آلمان در گفتگو با مجله آلمانی بیلد خواستار ایجاد ارگانی برای پناهجویان رد صلاحیت شده، شد.

وی در توضیح گفته خود اظهار داشت: ما در آلمان سازمانی به عنوان پناهجویان و مهاجران داریم که می توانیم در کنار آن سازمانی تحت عنوان بازگرداندن مهاجران نیز داشته باشیم. از جمله وظایف این سازمان می تواند ارجاع پناهجویان رد تقاضا شده به جزایر اروپایی باشد.

این سیاستمدار آلمانی با اشاره به سیاست های حزب متبوع خود مبنی بر مخالفت با حضور پناهجویان در آلمان افزود: برلین نباید اشتباه گذشته خود را تکرار کرده و بازار کار خود را در اختیار کارگران خارجی قرار دهد.

از دیگر سیاست های این حزب می توان به تقابل با آنها اتحادیه اروپا اشاره کرد در حالی که آنها معتقدند در دوره آتی پارلمان آلمان با حضور حداکثری خود خواستار خروج هر چه زودتر آلمان از اتحادیه اروپا می شوند که از آن به عنوان «دگزیت» یاد کرده اند.