جمعیت «الوفاق» بحرین با صدور بیانیه اعلام کرد: هر کسی در اصالت رهبری شیعیان بحرین تردید دارد همه پرسی برگزار کند تا اصالت مردم بحرین و آیت‌الله «عیسی قاسم» برایش آشکار شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «المنار»، بیانیه پنج بندی شیخ «حسین الدیهی» معاون جمعیت «الوفاق» بحرین در محکومیت اقدامات رژیم آل خیلفه علیه آیت الله «شیخ عیسی قاسم» به شرح ذیل است:

۱- در ابتدا سالروز استقلال کشور ۱۴ آگوست ۱۹۷۱ را تبریک می‌گوییم و تاکید می‌کنیم استقلال، هدف و درخواست هر انسان آزاد است.

۲- ملت‌ها و سازمان‌های منطقه در جزئیات با یکدیگر اختلاف دارند و برای اینکه کشتی در مسیر درست حرکت کند در راستای توافقات کار می‌کنند اما در بحرین اختلافات در امور مبنایی است که پایه‌های دولت را تشکیل می‌دهد؛ از جمله این موضوعات «استقلال» است که تا کنون از سوی دولت تحریف شده و تلاش شده تا تاریخ استقلال حقیقی آن یعنی ۱۴ آگوست از بین برود.

۳- در نگاهی گذرا می‌توان فهمید که در واضح ترین عناصر تشکیل دهنده نظام اختلافات زیادی هست، اول از همه «قانون اساسی»؛ قانون فعلی قانون مورد خواست مردم نیست، ارتش هم ارتش مردم نیست و امنیت نیز، منافع نیز منافع مردم نیست، شهروندی هم به همین صورت. اینها هویت وطن را فروختند. تمامی دستگاه‌های نظامی را به دستگاه‌هایی مملو از افراد خارجی تبدیل نمودند کسانی که از سرزمین ما و منافعش دفاع نمی کنند چون این کشور، وطن خودشان نیست.

۴- آنچه اکنون در بحرین می گذرد بر همگان آشکار شده، اکنون برای همگان میزان ظلم و جنایات حکومت علیه شهروندان شیعه از زن و مرد آشکار شده، روزانه ده ها نفر از روحانیون به مراکز بازجویی خوانده می‌شوند.

۵- آیت‌الله شیخ قاسم یک بحرینی اصیل است و ریشه‌های پدرانش به این خاک بازمی گردد، اکثر مردم بحرین او را رهبر خود می‌دانند و تردیدی در اصالت آیت‌الله «عیسی قاسم» نیست. هر کسی در اصالت او شک دارد و می‌خواهد حقیقت جویا شود «همه پرسی» برگزار کند تا اصالت مردم بحرین و آیت الله عیسی قاسم برایش مشخص شود.

در پایان اعلام می دارم ملت بحرین نشکسته و نخواهد شکست، هر چه می‌خواهید انجام دهید، درخواست‌ها ملت تغییر نخواهد کرد و عقب نخواهند نشست.