قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: قاریان و حافظان قرآنی باید احکام این کتاب آسمانی را در زندگی خود جاری و ساری کنند و رفتار و کردارشان هم قرآنی باشد.

به گزارش پرس شیعه، مراسم اختتامیه مسابقات عظیم قرآن فجر در رشته های قرائت، تحقیق، حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ و کل قرآن کریم با حضور حجت الاسلام علی نعمت اللهی مدیرکل تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام علی قابل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و جمعی از خانواده ها دوشنبه شب در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام علی نعمت اللهی در مراسم اختتامیه این مسابقات اظهارداشت: حرکت در مسیر قرآن سعادت می خواهد و هر کس در این راه گام بردارد از الطاف الهی برخوردار شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: باید زندگی ما توام با رفتار قرآنی باشد و اگر با کتاب خدا انس می گیریم باید این الفت در زندگی ما هم دیده شود.
وی اضافه کرد: اگر فقط قاری و یا حافظ قرآن باشیم اما در عمل به احکام آن عمل نکنیم راه به جایی نبرده ایم و اگر قرآن در زندگی ساری و جاری نباشد به سعادت نمی رسیم.

نعمت اللهی گفت: دهه فجر احیاء مجدد قرآن در شرایط بی مهری به قرآن بود و امام که آمد قرآن به مصداق و آسانی در زندگی جاری شد.

وی بیان کرد: باید قرآن در سیاست، رفتار، کردار و گفتار ما جاری شود تا بتوانیم برای آینده مسیر امیدوار کننده ای را متصور شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآورشد:باید مدیران آینده کشور افرادی آشنا با قرآن باشند و اگر با برنامه ریزی از امروز در تربیت حافظان و قاریان قرآنی بکوشیم می توانیم به ترویج فرهنگ قرآنی امیدوار باشیم.

در ادامه از ۱۰ نفر افراد برتر در رشته های حفظ، قرائت و تحقیق و نیز ۵۴ نفر از کسانی که در رشته قرائت و تحقیق امتیاز بالای ۷۰ و در حفظ امتیاز بالای ۱۴۰ کسب کرده بودند جوایز نقدی اهدا شد.