روزنامۀ روسی ایزوِستیا با اشاره به بهبود روابط روسیه و ترکیه نوشت : طرف روسی در مذاکرات اخیر خود با طرف ترکیه ای مساله جلوگیری از انتقال اسلحه و افراد مسلح از ترکیه به سوریه را پیش کشید.

به گزارش پرس شیعه؛ ایزوستیا روز شنبه به نقل از ویکتور وودولاتسکی نایب رئیس کمیسیون دفاعی مجلس نمایندگان روسیه (دوما) گزارش داد: مسکو در نشست کمیته مشترک روسیه – ترکیه از طرف مقابل خود خواست که مرزهایش با سوریه را ببندد.
کمیته مشترک روسیه و ترکیه شامل نمایندگانی از دستگاه های دیپلماسی، نظامی و امنیتی است.
وودولاتسکی خاطرنشان کرد: پوتین و اردوغان در نشست هایی که تاکنون بین روسیه و ترکیه برگزار شده است، مسائلی همچون نحوه برقراری صلح و امنیت در سوریه را بررسی کردند.
وودولاتسکی افزود : ما نیز در نشست اخیر کمیته مشترک روسیه – ترکیه مساله بستن مرزهای ترکیه با سوریه را برای جلوگیری از انتقال اسلحه ، مهمات و افراد مسلح به خاک سوریه بررسی کردیم . این مساله مهم است زیرا با امنیت ملی روسیه ارتباط دارد . ما آماده ایم تصاویر ماهواره ای را که مسیرهای کمک های تسلیحاتی و غذایی تروریست ها را نشان می دهد ، در اختیار طرف ترکیه ای بگذاریم.
ایزوستیا نوشت: ترکیه بررسی مساله بستن مرزهای خود با سوریه را آغاز کرده است و مساله عادی سازی روابط خود با ترکیه و توافقنامه های دو طرفه را مدنظرگرفته است و احتمال اینکه جواب طرف ترکیه ای مثبت باشد ، بسیار زیاد است .
ایگور موروزوف عضو کمیسیون امور خارجی مجلس فدرال روسیه نیز اظهار داشت: روابط ترکیه با اروپا و آمریکا هم اکنون بحرانی است لذا ترکیه به سوی روسیه خواهد آمد و همین امر زمینه را برای دست یابی به راه حل های میانه درخصوص مسائل لاینحل براساس دیدگاه های مسکو هموار خواهد کرد.