قزوین- نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: اخلاق قرآنی باید در همه شئون زندگی به ویژه در سیاست نیز جلوه گر شود تا شاهد رفتار قرآنی در جامعه باشیم.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله عبدالکریم عابدینی در مراسم اختتامیه مسابقات بزرگ قرآن کریم که دوشنبه شب در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد بیان کرد: باید بکوشیم در همه زمینه ها اخلاق ما قرآنی باشد و تنها در خواندن محض این کتاب آسمانی محدود نشویم.

امام جمعه قزوین ادامه داد: اخلاق قرآنی دامنه وسیعی دارد از جمله در مسائل سیاسی نیز باید اخلاق قرآنی الگوی ما قرارگیرد و مفاهیم قرآنی در این بخش از زندگی ما نیز جلوه داشته باشد.

آیت الله عابدینی با اشاره به ضرورت معیار قراردادن قرآن در رفتار و تصمیم گیرهای بیان کرد: گاهی در عرصه های سیاسی مسائلی دیده و شنیده می شود که همخوانی ندارد و به نظر می رسد از الگوی قرآنی فاصله دارد برای نمونه در شرایطی که برخی اعلام می کنند به مذاکره با امریکا و غرب خوشبین هستند جایی اعلام می شود من نسبت به مذاکرات با غرب و امریکا خوشبین هستیم.
وی با اشاره به آیات صریح قرآن در مورد رابطه با کفار و اهل کتاب اظهار کرد: اگر در این قبیل موارد به قرآن رجوع کنیم و اخلاق قرآنی را در زندگی خود جاری کنیم می توان امیدوار بود که با وجود قرآن از مسیر منحرف نخواهیم شد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: اگر آیات قرآن راهنمای ما باشد آنگاه دیگر حفظ، قرائت، تفسیر و ارتباط با قرآن برای ما سرمایه خواهد بود در غیر این صورت ما قرآن را خواهیم داشت اما از آن استفاده ای نخواهیم برد.