عنایتی با بیان این مطلب که مقامات کویتی تاکنون اسامی افراد ایرانی بازداشت شده را اعلام نکرده اند، افزود: اخبار ما اکنون معطوف به اخباری است که از سوی خبرگزاری کویت منتشر شده است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از میزان، سفیر ایران در کویت در گفت و گویی تلویزیونی با توجه به اخبار منتشر شده مبنی بر دستگیری ۱۰ نفر از اتباع ایرانی در آب‌های کویت، گفت: بنا بر اخبار دریافتی ما، ۹ نفر از این افراد سالم هستند و یک نفر از ناحیه پا مورد آسیب قرار گرفته است.

وی افزود: همکاران من در سفارت در تلاش هستند از مجاری رسمی و قانونی دولت کویت از وضعیت این ده هموطن اطلاع دقیق و کافی کسب کنند ولی تاکنون افراد گارد مرزی یا وزارت خارجه کویت اطلاعات خاصی در اختیار ما قرار نداده اند.

عنایتی همچنین اظهار امیدواری کرد با همکاری خوب طرف کویتی وضعیت این افراد به زودی مشخص شود و با توجه به اذعان مقامات کویت مبنی بر ورود غیر مجاز این افراد، پرونده به زودی مختومه شده و روند آزادی آنها پیگیری و تسریع شود.

سفیر ایران در کویت افزود: بعید می دانم این موضوع، موضوع پیچیده ای باشد. ما در سفارت به جد پیگیر وضعیت این افراد هستیم تا این موضوع به سرعت فیصله پیدا کند.

وی با بیان این مطلب که مقامات کویتی تاکنون اسامی این افراد را اعلام نکرده اند، افزود: اخبار ما اکنون معطوف به اخباری است که از سوی خبرگزاری کویت منتشر شده است.