حملات مقاومت مردمی و پیشمرگه علیه تروریست های داعش ادامه دارد و نیروهای امنیتی عراق منتظر ساعت صفر برای آغاز عملیات آزادسازی استان نیوی هستند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «العهد»، «علی الدیلمی» رئیس مجلس منطقه «الخالدیه» اظهار داشت: نیروهای امنیتی عراق با یاری مقاومت مردمی آماده ورود به منطقه «الزویه» در شمال شهر الرمادی در استان انبار هستند.

در همین حال «خضر الجغیفی» مسئول مقاومت عشایری، اظهار داشت هدف نیروها رسیدن به مرز سوریه با عراق است اما در عین حال آنچه برای مقاومت مردمی دارای اهمیت است حفظ جان و اموال مردم عادی است.

بر اساس گزارش منابع اطلاعاتی، در اثر بمباران مواضع داعش توسط جنگنده های عراقی در استان الانبار در نزدیکی مرز این کشور با اردن ده ها نفر از تروریست های داعش به هلاکت رسیدند.

در همین حال «خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق، از پادگان «بسمایه» بازدید کرد. در این بازدید وی از سطح آمادگی نیروهای عراقی که به منظور آزادسازی استان نینوی آماده می شوند اطلاع کسب نمود.

در تازه ترین تحولات میدانی، نیروهای پیشمرگه نیز در عملیاتی علیه تروریست های داعش در منطقه «مخمور» در استان نیوی توانستند بر روستاهای «کنهش الصغیر »و «کنهش الکبیر» و «الحاصویه» مسلط شدند و خود را به پل «الکویر» برسانند. همین پیشروی ها باعث د تا «یوسف کلابی» سخنگوی مقاومت مردمی اعلام کند: اعلام ساعت صفر عملیات آزادسازی موصل و استان نینوی وابسته به موفقیت های میدانی حاصل شده است.

در همین حال و در استان صلاح الدین نیروهای مقاومت مردمی، مانع از نفوذ تروریست های داعش به منطقه «العلم» در شرق تکریت شدند. در این درگیری تعدادی از عناصر داعش کشته و زخمی و تعدادی نیز به اسارات نیروهای عراقی در آمدند.