مشهد- رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: هشت نفر از چهره‌های شاخص قرآنی خراسان رضوی در دهمین مراسم تکریم چهره های قرآنی کشور تقدیر شدند.

به گزارش پرس شیعه،مهدی رمضانی با اشاره به برگزاری دهمین دوره تکریم چهره های قرآنی کشور در سالن اجتماعات سازمان حج و زیارت گفت: در این مراسم، از هشت نفر از اساتید قرآنی خراسان رضوی تقدیر شد.

وی اظهار کرد: این افراد با هدف ترویج و نشر فرهنگ غنی قرآن کریم و نیز معرفی و تکریم چهره‌های قرآنی و الگوسازی برای اقشار مختلف بویژه نوجوانان و جوانان مورد تکریم قرار گرفتند.

وی با اشاره به اسامی برخی از اساتید و چهره‌های شاخص قرآنی که طی سال‌های گذشته مورد تکریم قرار گرفته‌اند اظهار کرد: استاد حسین علمی، استاد کاظم گرامی، استاد جواد پناهی، جواد سلیمانی و حجت الاسلام محمد مهدی رجبی و محمدی نیا از جمله این اساتید هستند.

رمضانی بیان کرد: در واقع تجلیل و تکریم چهره‌های قرآنی علاوه ‌بر ارج نهادن به خدمات آنها موجب خواهد شد نسل جوان و قرآنی جامعه با الگوپذیری از این چهره‌ها در راستای نهادینه کردن فرهنگ والای قرآن کریم در جامعه همت کنند.

وی با اشاره به شاخص‌های مهم در تعیین افراد به‌عنوان چهره‌های شاخص قرآنی اظهار کرد: دارا بودن حداقل ۵۰ سال سن، سابقه تدریس حداقل ۲۵ سال قرآن کریم، پرورش شاگردان مطرح و برتر در سطح استان و برخورداری از حسن شهرت و مقبولیت اجتماعی از مهمترین شاخصه‌های این افراد است.

وی بیان کرد: در این همایش، از خانواده های جانباختگان قرآنی حادثه منا از جمله زنده‌یاد محسن حاجی‌حسنی کارگر و خانواده قاری بین‌المللی قرآن مرحوم حمید عباسی نیز تقدیر شد.