اهواز – مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: متاسفانه مردم ساکن در مناطق صعب العبور خوزستان محدودیت مضاعف و شدیدی دارند که حتی از امکانات اولیه زندگی هم محروم هستند.

به گزارش پرس شیعه، علی خدادادی شامگاه دوشنبه در شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: با توجه به شناختی که از محرومیت استان داشتیم، اقدام به تنظیم ۶ برنامه برای مناطق صعب العبور کردیم. اقلام مورد نیاز مردم این مناطق را با بالگرد در شرایط سخت و برفی ارسال می کردیم.

خدادادی افزود: هلال احمر یک نهاد کاملا متمرکز است ولی حل این مسائل نیاز به یک مجوز بالادستی دارد. بالگرد در استان هست ولی خدمات و مجوز آن باید از جای دیگری بیاید و این مشکلات و مسائلی است که با آن روبرو هستیم باعث ایجاد محدودیت هایی می شود.

وی تصریح کرد: نگاه ما این است که از اقدامات و پتانسیل های کلیه مجموعه ها استفاده کرده و شرایطی را برای مناطق محروم فراهم کنیم که حس کنند قدم هایی در راستای محرومیت ستیزی و عدالت محوری برای آنها برداشته می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: اگر در مرکز یک بسیج عمومی برای محرومیت زدایی با هماهنگی تمامی دستگاه ها ایجاد شود، قطعا به نتایج مطلوبی هم دست پیدا خواهیم کرد. متاسفانه مردم ساکن در مناطق صعب العبور محدودیت مضاعف و شدیدی دارند که حتی از امکانات اولیه زندگی هم محروم هستند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خوزستان نیز در این جلسه عنوان کرد: سال گذشته در یک اقدام بی سابقه سازمان مدیریت، اعتبار خوبی را برای مدارس عشایری در نظر گرفت. در واقع حدود هفت میلیارد تومان در نظر گرفته و چهار میلیارد تومان آن هم تخصیص داده شد که قاعدتا در اختصاص این اعتبار باید اولویت بندی در نظر گرفته می شد.

مهرداد نیکو بیان کرد: چنین منطقه ای که اینقدر محرومیت دارد و ۴۰ سال است که از امکان آموزشی محروم است باید اولولیت اول قرار می گرفت. چرا باید بعد از این همه سال حتی یک کانکس آنجا مستقر نشود و انتظار داریم اولویت بندی مناسبی را انجام دهند.