دفع یورش داعش و بمباران شدید مواضع آنها در شرق حلب و پیوستن ۱۱ منطقه جدید به روند آشتی ملی از مهمترین اخبار امنیتی سوریه محسوب می شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، ارتش سوریه یورش تروریستهای داعش را در محور روستای نصرالله به روستای الملتفته در شمال شرق فرودگاه کویرس در حومه شرقی حلب دفع کرد.ارتش سوریه در جریان دفع این حمله تکفیری ها یک خودرو بمبگذاری شده را در محور روستای الملتفته منهدم کرد و شماری از تروریستها را به هلاکت رساند.

به موازات آن، جنگنده های سوری، مواضع داعش را در این منطقه بمباران کردند.

منابع وابسته به پلیس حلب اعلام کردند: گروههای مسلح ، منطقه صلاح الدین را هدف حملات موشکی و خمپاره ای قرار دادند که بر اثر آن سه نفر کشته و هشت نفر دیگر زخمی شدند. حال برخی از زخمی شدگان وخیم گزارش شده است.

همچنین تک تیراندازان وابسته به گروههای مسلح، یک غیرنظامی را در بستان القصر حلب هدف قرار دادند و زخمی کردند.

یک منبع نظامی سوری اعلام کرد: نیروی هوایی و توپخانه ارتش سوریه، ضربات سنگینی به مراکز تجمع گروهای مسلح در اطراف رحبه معراتا، ضهره الشرفه، داره عزه، المنصوره، اطراف دانشکده های نظامی، کفرناها و الاتارب در جنوب و غرب شهر حلب وارد کرد.

این منبع بیان کرد: بر اثر این حملات شماری از تروریستها کشته شدند و مهمات و ادوات آنها نیز منهدم شد.

در منطقه دیرحافر در شرق حلب نیز ارتش سوریه مواضع تروریستهای داعش را زیر آتش گرفت که بر اثر آن شماری از تروریستها کشته شدند و دو خودرو حامل مهمات و یک خودرو زرهی آنها منهدم شد.

این در حالی است که برخی منابع از نبرد سنگین در اطراف دانشکده های نظامی توپخانه و امور تسلیحات در جنوب غرب حلب خبر می دهند.

حملات خمپاره ای و موشکی تروریستها به دمشق

در حملات گروههای مسلح به منطقه العدوی در دمشق نیز خساراتی وارد شد اما تلفاتی به دنبال نداشت.

۶ مورد نقض آتش بس و پیوستن ۱۱ منطقه دیگر به آشتی سوریه

مرکز هماهنگ کننده روسی آشتی میان طرفهای درگیر در سوریه که در حمیمیم مستقر است اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۶ مورد نقض آتش بس صورت گرفته است.

این مرکز بیان کرد: افراد مسلح وابسته به جیش الاسلام، با خمپاره مناطق القابون، حوش دواره، النشابیه، دوما و جوبر را هدف قرار دادند. در حومه لاذقیه افراد مسلح وابسته به احرار الشام، مواضع ارتش سوریه را در منطقه قلعه شلف هدف قرار دادند.

مرکز حمیمیم گزارش داد: ۱۱ منطقه جدید طی ساعات گذشته به روند آشتی ملی پیوسته اند تا جمع مناطق و شهرهای سوریه که مشمول آتش بس شده اند به ۴۲۱ مورد برسد.

استحکامات داعش در دیرالزور هدف قرار گرفت

ارتش سوریه در روستای الجفره و البغیلیه در دیرالزور ادوات تروریستها را هدف قرار داد و مهمات و سلاح آنها را منهدم کرد.در کوه الثرده مشرف به فرودگاه دیرالزور و روستاهای حطله، حویجه صقر در حومه شرقی و کوی الحمیدیه مواضع و استحکامات داعش هدف قرار گرفت.

دفع یورش تروریستها در شرق حمص

منابع سوری اعلام کردند: تروریستهایی که قصد پیشروی از روستای مزین البقر در شمال شرقی جب الجراح در شرق حمص را داشتند با واکنش ارتش سوریه روبرو شدند.در جریان این عملیات شماری از تروریستها کشته و زخمی شدند و مهمات و ادوات آنها منهدم شد.

انهدام ادوات تروریستها در حومه السویداء

ارتش سوریه در تل اشیهب در حومه السویداء مواضع تروریستها را در هم کوبید و شماری زیادی از داعشی ها را به هلاکت رساند و برخی دیگر را زخمی کرد. در روستای صماد در حومه جنوب غربی السویداء نیز سه خودرو متعلق به تروریستها منهدم شد و شماری از تروریستها کشته و زخمی شدند.