خبرهای ضد و نقیضی از محاصره شهر «پشت رود» در ولایت «فراه» افغانستان توسط گروه طالبان به گوش می رسد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری «خاورمیانه» با توجه به آنکه شورای ولایتی فراه، وضعیت امنیتی شماری از شهرهای این ولایت را وخیم عنوان کرده و از محاصره شهر «پشت رود» توسط گروه طالبان خبر می دهد اما مقامات محلی این ادعا را بی اساس می خوانند.

«فرید بختور» رئیس شورای ولایتی فراه گفت: در حال حاضر شهر «پشت رود» در محاصره طالبان است.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت امنیتی در ولایت «فراه» نامساعد است اظهار داشت: مقامات محلی این ولایت هیچ برنامه ای برای رفع مشکلات امنیتی ندارند.

بختور تصریح کرد: طالبان در شهر «پشت رود» و در ۱۵ کیلومتری شهر «فراه» حضور فعالی داشته و این شهر از ۲۵ روز پیش در محاصره این گروه قرار دارد و بارها مرکز ولایت «فراه» از این شهر مورد حملات راکتی قرار گرفته است.

اما «ناصر مهری» سخنگوی والی فراه با رد این اظهارات گفت: نیروهای طالبان تنها در بخش های دورافتاده شهر «پشت رود» حضور دارند.

وی در ادامه افزود: نیروهای امنیتی در حال انجام عملیات در شهر «پشت رود» و دیگر مناطقی هستند که طالبان در آنجا حضور دارند.

وی در مورد وضعیت امنیتی ولایت فراه نیز اظهار داشت : وضعیت نسبت به پیش بهتر شده است، مواضع طالبان در شهر «پشت رود» از سوی نیروهای امنیتی افغانستان مورد هدف قرار گرفته و نتایج خوبی بدست آمده است.

در عین حال، رئیس شورای ولایتی فراه گفت: نیروهای امنیتی حتی قادر به تامین امنیت مسیر «فراه ـ فراه رود» نیستند و این مسیر مکانی برای حضور و اقدام آزادانه مخالفان دولت شده است.

به گفته وی، طالبان در این مسیر شمار زیادی از مردم و نیروهای امنیتی را ربوده و در اسارت آنها هستند.