مناطق مختلف بحرین صحنه تظاهرات مردم برای همبستگی با علمای دینی بازداشت شده بود.

به گزارش پرس شیعه؛ شرکت کنندگان در تظاهرات اعلام کردند که هدف حکومت از به تعویق انداختن محاکمه علمای دینی بازداشت شده، طولانی تر کردن دوره بازداشت آنها است.

نیروهای امنیتی بحرین نیز در چند منطقه، تظاهرات مردم را که در اعتراض به سیاست های تبعیض آمیز مذهبی رژیم حاکم به خیابان ها آمده بودند، سرکوب کردند.

همزمان مردم با ادامه تحصن خود در مقابل منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین در منطقه الدراز برای شصتمین روز پیاپی، بر ایستادگی خود در برابر حکومت آل خلیفه و دفاع از رهبران و شخصیتهای دینی خود تأکید کردند.

حکومت بحرین اولین جلسه محاکمه شیخ عیسی مؤمن امام جماعت مسجد جامع “الخیف” در منطقه “الدیر” را به یک شنبه آینده موکول کرد.

حکومت بحرین رسیدگی به پرونده مجید مشعل رئیس شورای علمای بحرین را نیز به چهارشنبه آینده موکول کرد.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه حکومت خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری حکومت بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. مسئولان بحرینی در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته اند.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

حکومت بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.