قم – استاد برجسته گرافیک کشور گفت: نقوش و آرایه‌های معماری حرم مطهر حضرت معصومه (س) ظرفیت‌ های بسیار خوبی برای طراحان داشته که ‌باید مورد شناسایی قرار گیرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از به نقل از ستاد خبری کارگاه پوستر نقش بهشت، سید حسن موسی زاده در کارگاه کشوری پوستر نقش بهشت که با نگاهی نو به نقوش و آرایه‌های معماری حرم مطهر حضرت معصومه(س) در حال برگزاری است در سخنانی اظهار داشت: هم طراحان مذهبی و هم کسانی که در عرصه فضای طراحی غیر مذهبی فعالیت می‌کنند نیازمند به انواع نقوش به کار رفته در اماکن مذهبی همانند حرم مطهر حضرت معصومه(س) هستند.

وی بیان داشت: هنرمندان طراح و گرافیک می‌بایست این نقوش به کار رفته در اماکن مذهبی را ویرایش کرده و با زاویه جدیدی از این آثار در طراحی‌های خود استفاده کنند.

استاد گرافیک کشور ابراز داشت: نقوش و آرایه‌های معماری حرم مطهر حضرت معصومه(س) ظرفیت‌های بسیار زیادی داشته و این قابلیت در آن‌ها وجود دارد که در قالب‌های مختلف از لوگو گرفته تا پوستر به کار گرفته شوند.

وی افزود: طراحان باید به محتوای پوستر هم اهتمام داشته باشند و با شناسایی و استفاده از نقوش و آرایه‌های معماری مفهوم و مضمون را به مخاطبان برسانند.

موسی‌زاده گفت: نقوش استفاده شده در حرم مطهر حضرت معصومه(س) و سایر اماکن مقدس مذهبی خام است که طراحان باید این نقوش را برای فضاهای مختلف از جمله استفاده در محیط شهری و پوستر به روز رسانی کنند.

کارگاه کشوری پوستر نقش بهشت با حضور بیش از ۵۰ هنرمند طراح و گرافیک در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در حال فعالیت است.