مرزوق علی الغانم در گفت وگو با روزنامه الشرق قطر ضمن اشاره به نقش مهم کشورمان در تحولات منطقه، تصریح کرد: کویت و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس همواره از تقویت ثبات و آرامش در منطقه و حسن هجمواری و داشتن روابطی دوستانه با تهران استقبال می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ وی همچنین حفظ ثبات کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را امری بسیار مهم برشمرد و گفت: خواستار آن هستیم که جمهوری اسلامی ایران از ثبات و استقرار در منطقه همواره حمایت کند تا فضای همکاری با تهران بیش از پیش فراهم شود و بتوان در راستای تحقق مصالح مشترک گام برداشت.
الغانم در ادامه افزود: ایران و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس شرکای برابری هستند و معتقدیم مصلحت همه ما در این است که فضای همکاری میان خود را گسترش دهیم.
رییس مجلس الامه کویت در ارتباط با حمابت از مردم مظلوم فلسطین و یاری رساندن به آنان نیز اظهار داشت: مساله فلسطین باید به عنوان یک محور بسیار مهم در وجدان کشورهای عربی مد نظر قرار گرفته شود و اهتمام و توجه سیاسی و انسانی ما را به همراه داشته باشد.
وی در ادامه بر ضرورت تشدید و ادامه تلاش های دیپلماتیک در محافل مختلف قاره ای و بین المللی با هدف نشان دادن ماهیت واقعی رژیم صهیونیستی و تجاوزگری های های مستمر صهیونیست ها نسبت به حقوق مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد.
مرزوق الغانم همچنین حمایت کویت را از حل و فصل سیاسی و مسالمت آمیز بحران سوریه اعلام کرد و گفت: کویت خواستار توقف درگیری ها در سوریه و حل و فصل بحران این کشور از راه گفت وگو است و میزبانی کویت از سه کنفرانس حمایت از مردم سوریه بر پایه اعتقاد به همین مساله بوده است.
رییس پارلمان کویت در ادامه با اشاره به بحران یمن خاطر نشان کرد: میزبانی کویت از مذاکرات صلح یمن با هدف پایان دادن به خونریزی و بازگشت ثبات به این کشور صورت گرفت و امیدواریم گفت وگوها میان طرف های درگیر منجر به دستیابی به راه حل سیاسی عادلانه ای شود که وحدت و ثبات یمن و پایان یافتن درگیری های خونین در این کشور را به همراه داشته باشد.