ارومیه – فرمانده مرزبانی کل کشور گفت: به قاچاقچیان کالا هشدار می دهیم که نیروی انتظامی و مرزبانی در مبارزه با این پدیده شوم مصمم هستند و با آنها به طور جدی مقابله خواهند کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار سرتیب قاسم رضایی ظهر پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده جدید مرزبانی آذربایجان غربی با بیان اینکه با از بین بردن قاچاق تعدادی از مردم منطقه بیکار می شوند اظهارداشت: این وظیفه مسئوان منطقه بوده که مشکل بیکاری را در منطقه حل کنند چرا که قاچاق کشور را آسیب پذیر کرده است

وی با تاکید بر اینکه فرمان مقام معظم رهبری در رابطه با کالای قاچاق باید اجرایی شود افزود: مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا فرمودند که کالاهای قاچاق را از چرخه مصرف بیرون کرده و بسوزانید، ما نیروهای مسلح نیز وظیفه داریم تا برای محقق شدن فرمان مقام معظم رهبری با این پدیده مقابله جدی کرده و با قاچاقچیان برخورد شدید کنیم.

سردار رضایی نیروی انتظامی و مرزبانی را مسئول مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز عنوان و اعلام کرد: دستگاههای اجرایی استان نیز وظیفه دارند تلاش کنند تا این افراد را به شغل های درست هدایت و آنها را از اشتغال کاذب دور کنند.

فرمانده مرزبانی کل کشور ادامه داد: در آذربایجان غربی به رغم همسایگی با سه کشور خارجی، همکاری بین دستگاههای اجرایی و نیروهای مسلح و امنیتی بسیار خوب بوده و این همکاری باعث شده تا امروز شاهد وحدت مثال زدنی در بین تمام اقوام باشیم.

وی اضافه کرد: پیش از این در بعضی از نقاط مرزی این استان اشراف کافی نداشتیم ولی امروز با تلاش شبانه روزی مرزبانان به تمامی نقاط مرزی اشرافیت کامل داریم و هر گونه حرکتی را از طرف دشمنان انقلاب اسلامی رصد می کنیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه امروز یک عملیات وحدت بخش و منسجم و صمیمی بین مردم و نیروهای مسلح در این استان اتفاق افتاده نتیجه آن آرامش کامل در منطقه است، گفت: مرز جایگاه ملی دارد و همه ایرانیان در جایگاه ملی مرز حق و وظیفه دارند و باید با همکاری هم تلاش کنیم تا از مرزها و کیان مقدس جمهوری اسلامی به خوبی حراست و دفاع شود.

وی با اشاره به اینکه مردم از اول انقلاب اسلامی پشتیبان نظام بوده و در تمامی سختی ها نظام را یاری کرده و از این پس نیز یاری و پشتیبانی خواهند کرد گفت: این امنیت و آرامش که امروز به دست آمده، مدیون خون شهدا و ایثاگران بوده و ما نیز وظیفه داریم با عملکرد خوب خودمان از خون شهدان دفاع کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این مراسم با بیان اینکه مسئله قاچاق در این استان یک معضل است در این رابطه باید محکم عمل شده و فرمان رهبری اجرا شودگفت: بر اساس تاکید مقام معظم رهبری به مسئولان نظام، پدیده شوم قاچاق باید از کشور حذف شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی افزود: از فرمانده جدید مرزبانی این استان درخواست داریم تا به فرمان مقام معظم رهبری لبیک گفته و در مبارزه با قاچاق کالا جدی بوده و با قاچاقچیان برخورد جدی کند.

در این مراسم سردار عزت الله رشیدیان به عنوان فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی معرفی و از زحمات سردار محمد عباسی قدردانی شد.