نیروهای ارتش سوریه به مواضع گروه تروریستی داعش در غرب شهر القریتین در ریف شرقی شهر حمص حمله کردند.

به گزارش پرس شیعه، نیروهای کُرد سوری نیز همزمان شهر راهبردی تل رفعت در شمال حلب را به کنترل کامل خود در آوردند.

یک منبع کُرد سوری در این باره گفت: حمله به شهر تل رفعت از جبهه شمالی این شهر انجام شد. این شهر یکی از بزرگترین مقرهای تروریست های جبهه النصره به شمار می رود و به خاطر قرار داشتن در مسیر ارتباطی با ترکیه از اهمیتی راهبردی برخوردار است.

یگان های کُرد سوری چند روز پیش شهر و فرودگاه منغ را آزاد و پشتیبانی تروریست ها از شهر اعزاز در مجاورت مرز با ترکیه در منطقه تل رفعت را قطع کردند.

درگیری های شدیدی درزمان حاضر بین ارتش سوریه و تروریست ها در دو کیلومتری تل رفعت در جریان است.

این منبع همچنین از کشته شدن بخش اعظم تروریست هایی خبر داد که همراه با کامیون های حامل مهمات از خاک ترکیه وارد سوریه شده بودند و تلاش داشتند به این شهر نفوذ کنند.

این منبع افزود: یک گروه ۳۰۰ نفری از عناصر مسلح از خاک ترکیه به منطقه تل رفعت اعزام شده بودند که کاروان آنها در جاده بین اعزاز و تل رفعت هدف قرار گرفته و بخش اعظم آن منهدم شد و گروهی از آنها توانستند وارد این شهر شوند.

در همین حال، خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد: یگان های ارتش و دفاع مردمی روستای الطیبه و مزارع آن در منطقه کویرس در ریف شرقی شهر حلب را به کنترل درآوردند.

ارتش سوریه بعد از از بین بردن آخرین تجمع عناصر داعش در روستای الطیبه، بر محدود کنترل خود در ریف شمالی و شرقی حلب افزود.

یگان های مهندسی ارتش سوریه نیز روستای الطیبه و مزارع آن را از مین و بمب های کارگذاشته شده توسط تروریست ها پاکسازی کردند.

خبرگزاری سانا همچنین ازعملیات دقیق علیه محورهای تحرک تروریست های داعش و استحکامات آنها در اطراف نیروگاه برق حرارتی روستای الطیبه خبر داد که در جریان آن ۱۲ خودروی مجهز به تیربار سنگین منهدم شد.

منابع نظامی سوری از بازگرداندن امنیت و ثبات به روستای کفر نایا در ۲۵ کیلومتری شمال شهر حلب خبر دادند.

ارتش سوریه پیشتر توانست دو روستای جب الکلب و الطاموره در جنوب غربی شهر الزهراء را به کنترل خود در بیاورد.