فاروج – امام جمعه فاروج با اشاره به نزدیک بودن برنامه هفته دولت از مسئولان و خدمتگزاران دستگاه‌های اجرایی خواست تا مدیریت جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عباسعلی قلی زاده در خطبه‌های نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته فاروج و در آستانه هفته دولت با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و با هنر گفت: مسئولان باید توصیه‌های مقام معظم رهبری خطاب به دولت مردان را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی اظهار کرد: دو شهید گرانقدر انقلاب شهیدان رجایی و باهنر، الگوی خدمت‌گذاری و خدمت جهادی در کشور بودند لذا جا دارد که مسئولان با الگو قراردادن این شهدای بزرگوار، خدمت بی منت به مردم را برای خود یک عبادت بدانند.

حجت الاسلام قلی زاده افزود: یک مسئول در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید مردمی باشد و برای ارتباط برقرار کردن با مردم، باید به میان آن‌ها رفته و مانند آنان زندگی کند.

وی تصریح کرد: نباید در کشور اسلامی مسئولیت برای برخی از مدیران، طعمه و پلی برای رسیدن به قدرت و ثروت شود.

خطیب نماز جمعه فاروج از مسئولان خواست تا در هفته دولت با دادن آمارهای واقعی و ملموس خدمات دولت را به صورت شفاف برای مردم تبیین کنند.

حجت الاسلام قلی زاده، کاهش تورم، خروج از رکود و بهبود اشتغال را مهم‌ترین خواسته مردم از دولت عنوان کرد و گفت: مسئولان باید تلاش کنند تا با تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی به خواسته مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز امروز تصریح کرد: ملت و دولت نباید از دشمنی‌های آمریکا، صهیونیست و آل سعود و همدستی آنان غافل شوند.

امام جمعه فاروج با اشاره به اهمیت فرهنگ و خطر رهاسازی و لاابالی گری در فرهنگ، از مسئولان و جوانان کشور خواست تا انقلابی باشند و در صورت ضرورت مواضع انقلابی اتخاذ کنند.

حجت الاسلام قلی زاده سپس به جنایات آل سعود و آل خلیفه در یمن و بحرین اشاره کرد و گفت: افکار عمومی به ‌ویژه علمای اسلام اعم از شیعه و سنی فریاد یا ایها المسلمین علما و مردم مظلوم بحرین را به گوش جهانیان برسانند.

وی همچنین به روز صنعت دفاعی کشور اشاره کرد و گفت: اقتدار و امنیت کشور در سایه پیشرفت و توانمندی‌های صنعت دفاعی محقق خواهد شد.

امام جمعه فاروح رشد چشم‌ گیر صنعت دفاعی بعدازانقلاب‌ را مورد توجه قرار داد و گفت: فرمانده معظم کل قوا، بینانگذارصنعت دفاعی نوین کشور بوده‌اند.

وی در ادامه خطبه دوم با محکوم کردن تشدید جنایات رژیم آل‌سعود علیه مردم مظلوم یمن و ارتکاب مکرر جنایات جنگی از سوی این رژیم، تصریح کرد: تشکیل پارلمان یمن گام مهمی در پیشبرد اهداف انقلابی مردم این کشور است.

امام جمعه فاروج افزود: امیدواریم مردم مظلوم یمن به زودی بر رژیم آل سعود خائن وکود ک کش پیروز شوند.

حجت الاسلام قلی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست‌های دولت ترکیه اظهار داشت: ترکیه بداند از همسوئی وهمراهی با آمریکائی‌ها وسعودی ها چیزی جز خسارت عایدش نخواهدشد.

وی در پایان از اقدام شایسته جوانان و نوجوانان دانش ‌آموز در اردوهای جهادی که هم خدمت به مردم محروم و هم شکوفایی استعدادها و کسب تجربیات میدانی است، تشکر و قدردانی کرد و این اردوها را ترویج دهنده روحیه نشاط، کار و خدمت دانست.

امام جمعه فاروج بر انهدام کالاهای قاچاق و سوزاندن آن‌ها در راستای دفاع از اقتصاد کشور و تولید و اشتغال تاکید و خواستار برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی شد.