ایلام-امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی بهای بسیار سنگینی برای تحقق توافق هسته‌ای داده است، گفت: هدف ایران از توافق، رفع تمام تحریم‌ها و حفظ منافع ملی بود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: جمهوری اسلامی بهای بسیار سنگینی برای تحقق توافق هسته‌ای داده است، هدف ایران از توافق، رفع تمام تحریم‌ها و حفظ منافع ملی بدون هیچ‌گونه امتیازدهی و با شعار برد – برد بود. اگر چنانچه تحریم کماکان استمرار داشته و تأسیسات هسته‌ای تعطیل یا نیمه‌تعطیل باشد پروژه برد و باخت تحقق می‌یابد.

وی افزود: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با لغو تحریم‌ها برخلاف فرمایشات رهبری است؛ شعار اقتصاد مقاومتی برای مقابله با تحریم‌ها و ناکام گذاشتن دشمن در اعمال تحریم‌های اقتصادی بود.

امام جمعه ایلام تصریح کرد: آمریکا برای ضربه زدن به نظام و تضعیف انقلاب برگ برنده‌ای به نام مشکلات اقتصادی ایران را در دست دارد و هیچ وقت نمی‌خواهد رونق اقتصادی و خروج از رکود در ایران تحقق پیدا کند، قطعا هدف اصلی آنها از مذاکرات هسته‌ای نفوذ در عرصه‌های مختلف امنیتی، سیاسی و فرهنگی است.

آیت الله لطفی عنوان کرد: آمریکا ساختار تحریم را پس از برجام کاملاً نگه داشته است و قصد ندارد در آینده‌ای نزدیک آنها را بردارد، در حالی که ما به همه تعهدات خود بعد از برجام عمل کردیم.

وی اظهار داشت: برای نجات اقتصاد بیمار کشور باید از تکیه کردن به خارج فاصله گرفته و با اجرای اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخلی، اقتصاد کشور را مقاوم کنیم و با بهره‌گیری از تجربیات در حوزه‌های مختلف که با نسخه گفتمان امام و رهبری و انقلاب به قدرت بلامنازع منطقه تبدیل شده‌ایم، بدانیم که استفاده از نسخه آمریکایی و اعتماد به ظاهر فریبنده آنها نتیجه‌ای جز نابودی نخواهد داشت.

امام جمعه ایلام با اشاره به دهمین سالروز پیروزی غرورآفرین حزب‌الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه، یادآور شد: این پیروزی نتیجه فداکاری و جانفشانی رزمندگان جبهه مقاومت بود. پیروزی قهرمانانه مجاهدان اسلام، مردم مظلوم و مقاوم لبنان بر رژیم فاسد صهیونیستی و حامیان آن نمونه‌ای از کارساز بودن مقاومت در مقابل استکبار است.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به ۲۸ مرداد ۳۲ و کودتای ۲۸ مرداد اشاره کرد و متذکر شد: کودتای ۲۸ مرداد یکی از حوادث عبرت‌آموز در تاریخ معاصر ایران است، کودتای خونین مرداد در راستای منافع نامشروع بریتانیا و رژیم آمریکا توسط کودتاچیان خارجی و عوامل داخلی آنها پدید آمد.

وی افزود: ملی شدن صنعت نفت مدیون آیت‌الله کاشانی است و تا زمانی که این روحانی بزرگ از مصدق حمایت می‌کرد، وی از پشتیبانی مردم برخوردار بود، اما زمانی که آیت‌الله کاشانی دید مصدق به راه‌های دیگر رفته است از او حمایت نکرد و ملت با پیروی از آیت‌الله کاشانی از مصدق فاصله گرفته و این باعث سقوط مصدق شد؛ البته اشتباه راهبردی مصدق در نهضت نفت، اعتماد به آمریکا و وعده‌های توخالی آنها بود.

خطیب جمعه ایلام همچنین به روز صنعت دفاعی اشاره کرد و گفت:‌ وزارت دفاع مسئولیت پشتیبانی از نیروهای مسلح قدرتمند ایران اسلامی را بر عهده دارد؛ نیروهای مسلح قدرتمند ایران اسلامی حافظ تمامیت عرضی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و وزارت دفاع فعالیت‌های ارزشمند و ماندگاری را در حوزه پشتیبانی رزمی، تولید جنگ‌افزارهای مدرن و پیشرفته و تجهیز نیروهای مسلح بر اساس نیازمندی‌های روز داشته است.