یزد ـ امام جمعه ابرکوه گفت: پاسخ تهدید دشمنان ایران تنها تهدید است و مشی دیپلماسی و انعطاف در مقابل آنها کارساز نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های امروز نمازجمعه ابرکوه با گرامیداشت روز صنعت دفاعی اظهار داشت: صنعت دفاعی از ارکان مهم تأمین امنیت ملی کشور و موجب صیانت از تمامیت ارضی واستقلال همه جانبه کشور است.

وی بیان کرد: به لطف خدا امروز دانشمندان و توانمندان عرصه دفاعی کشور به پشتوانه رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و فرامین قدرت بخش مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا موفق شده اند قابلیتها و توانمندیهای نظامی و دفاعی نه فقط ایران اسلامی را به اوج استقلال و خودکفایی و خوداتکایی برسانند بلکه پاسخگوی بازارهای جهانی نیز باشند.

حسینی ادامه داد: امروز جهان می بینید که به خواست خدا «عدو سبب خیر شده است» و با تحریم های ظالمانه و ایجاد محدودییت، جوانان خلاق و مبتکر در تمام عرصه ها به ویژه در عرصه نظامی و ارتقای توانمندیهای هوافضا به تکاپو و تلاش افتاده اند تا کشور را به اوج اقتدار برسانند و به زورمداران مستکبر به سردمداری آمریکا بفهمانند که پاسخ تهدید، تهدید است نه انعطاف و مشی دیپلماسی.

عده‌ای خائنانه برای کم کردن یا برداشتن از بودجه دفاعی کشور نظر می دهند

خطیب جمعه ابرکوه گفت: کسانی که خائنانه برای کم کردن یا برداشتن از بودجه دفاعی کشور نظر می دهند و می گویند روز موشک گذشته است، بدانند که در پرتو این دستاوردهای بزرگ و خیره کننده از توانمندیهای دفاعی است که به لطف خدا ایران اسلامی امروز جایگاه برتر خود را در منطقه و جهان پیدا کرده و از دشمنان خود زهرچشم گرفته و نشان داده که با قدرت، صلابت و مقاومت روی پای خود ایستاده و هرگز تسلیم زیاده ‌خواهی های دشمن نخواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ثبت بافت تاریخی ابرکوه در فهرست آثار ملی اظهار داشت: هفته گذشته اعلام شد که ۱۶۲ هکتار از بافت تاریخی ابرکوه به ثبت ملی رسیده است و در این مورد با اینکه ما هم تأکید بر ضرورت حفظ آثار تاریخی به عنوان شهر نمونه گردشگری کشور داریم اما میراث فرهنگی باید مردم را در این مورد بیشتر آگاه کند.

میراث فرهنگی در زمینه تخریب‌های بافت تاریخی به مردم فشار نیاورد

حسینی افزود: مردم بدانند که باید در دخل و تصرفات منازل قدیمی با میراث هماهنگ باشند و اگر کسی ندانسته اقدامی کرد، میراث فرهنگی بر مردم فشار نیاورد زیرا اگر شکایتی صورت گرفت دادستان ملزم به پیگیری است و انتظار بنده این است که کارها را با تذکر و بدون شکایت حل و فصل کنید.

امام جمعه ابرکوه با گرامیداشت روز پزشک و قدردانی از پزشکان متعهد کشور اظهار داشت: شما را بخدا فکری کنید، دولت تدبیر به خرج بدهد و مجلس اینقدر در قبال حقوق محرومین بی قضاوت نباشد و قانونی در جهت حمایت از بیماران محروم تدوین کند و پزشکان وجدان دینی و سعادت اخروی خود را فدای مصالح و منافع مادی و دنیوی نکنند.

وی تاکید کرد: مسئولان بیمارستان ابرکوه قابلیتهای خود را در بخش درمان و پرستاری بیشتر و بهتر نشان دهند و اینقدر مردم را ناراضی نکنید.