بوشهر – امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه مساجد را باید محترم و آباد بداریم، گفت: متاسفانه مساجد در کشور ما متولی خاصی ندارد و باید این مسئله پیگیری شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: یکی از صفات اخلاقی که امروز نیاز به بررسی و تکررات زیاد است موضوع عفت است.

وی با اشاره به اهمیت عفت و عفاف و حجاب، افزود: این کلمه و مفهومی در جامعه باید ریشه یابی شود و در جامعه ترویج پیدا کند.

امام جمعه موقت بوشهر خاطرنشان کرد: قوه‌های مختلف در درون انسان وجود دارد که یکی از این قوا گرایش به برخی لذت‌ها است که از جمله آن گرایش به پول، ثروت، قدرت وجنس مخالف است.

هاشمی گفت: عفت در طبقه شهوات است و این خواسته اگر توسط عقل مدیریت نشود انسان آخر و عاقبت خوبی نخواهد داشت.

وی با اشاره به ۳۱ مرداد روز جهانی مسجد بیان کرد: مسجد از اختراعات شرعی خدا است و او آغاز دریافتن راه صحیح و تربیت نیروهای متدین را از مسجد عنوان کرده است.

هاشمی عنوان کرد: اگر مساجد در یک جامعه مسلمان خالی باشد یعنی معنویت در آنجا کم است.

وی با بیان اینکه مساجد را باید محترم و آباد بداریم اظهار داشت: متاسفانه مساجد در کشور ما متولی خاصی ندارد و باید این مسئله پیگیری شود.

امام جمعه موقت بوشهر افزود: روز صنایع دفاعی را در روزهای آتی داریم با تقدیر از متخصصین این امر به افراد خبره ایرانی در این امر را تبریک می گوییم.

وی افزود: اکنون جهان در خصوص ابزارهای دفاعی ما موضع می گیرند که این نشان دهنده تجهیزات حرفه‌ای ما است.

هاشمی به روز پزشک اشاره کرد و گفت: فعالیت های متخصصین و علمی پزشکان ایران رشد قابل توجهی را داشته است.

امام جمعه موقت بوشهر بیان کرد: روز کارمند در اول شهریور را ماه داریم که این روز را به کارمندان که طبقه ضعیف جامعه و در عین حال چرخ امنیت ومدیریت کشور را برعهده دارند تبریک می‌گویم.

وی افزود: انتظار داریم نظام ما به‌عنوان یک نظام توانمند و دارای نام و نشان در عرصه بین المللی شکرگزار مردم باشند و با آنها همفکری کنند.