میامی – امام جمعه میامی حمایت از دولت را وظیفه همه مردم در راستای تحقق همدلی و همزبانی دغدغه رهبری دانست و گفت: مسئولان نیز باید قدر مردم را بدانند و از انتقاد سازنده استقبال کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور ظهر آدینه در خطبه های نماز جمعه میامی در مسجد جامع این شهر با اشاره به نزدیک شدن هفته دولت، اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر به عنوان اولین دولت مکتبی تلاش خوبی در اوایل انقلاب داشته اند و باید همه دولتمردان ایشان را الگو و سرمشق خود قرار دهند.

وی حمایت از دولت را وظیفه همه مردم و مسئولان از طیف های مختلف سیاسی دانست و گفت: البته مسئولان نیز توجه داشته باشند که انتقاد منصفانه عامل پیشرفت جامعه است و باید بدانیم همه ما به نوعی خدمت رسانی مردم را بر عهده داریم و نباید نسبت به این مسئولیت خود خیانت کنیم.

امام جمعه میامی با تاکید بر اینکه عزم راسخ در عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی مد نظر دولتمردان باشد، تصریح کرد: ما باید با توانمندی های کشور خود برای توسعه و پیشرفت گام برداریم و مدیران حرکت در مسیر منویات رهبری را در اجرای برنامه های دولت مد نظر داشته باشند.

صفایی پور ضمن تقدیر از تلاش های فرماندار سابق میامی، گفت: امیدواریم مردم و به ویژه موثران و جوانان شهرستان با فرماندار جدید نیز همکاری لازم را داشته باشند تا با اتحاد و همدلی بتوانیم پیشرفت منطقه را شاهد باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا دست از دشمنی برنخواهد داشت، ابراز داشت: استکبار جهانی و در راس آن آمریکا دنبال توطئه های مختلف است و ملت مسلمان جهان باید هوشیار باشند و با بصیرت این توصیه ها را خنثی کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان میامی سلامتی و امنیت را دو نعمت بزرگ از جانب خداوند دانست و تصریح کرد: امروز استکبار برای از بین بردن امنیت و اقتدار و ترویج ناامنی در ایران از هیچ تلاشی فروگذار نیست اما نیروهای سلحشور ایران اسلامی برای مقابله با آنان آمادگی کامل دارند.

صفایی پور اشاره ای نیز به جنایات منافقان در همسویی با سیاست های آمریکا از ابتدای انقلاب تا کنون در برابر ملت ایران داشت و گفت: منافقان سرمایه های بزرگی را از ما گرفته اند و اگر مدیریت آن روز نظام نبود امروز شاهد اقتدار و امنیت در کشور اسلامی نبودیم.

وی اشاره ای هم به سالروز تخریب مسجد الاقصی توسط اسرائیل و روز جهانی مسجد داشت و گفت: دشمنان با چهره های مختلف به مبارزه با اسلام می پردازند و مساجد در راه مبارزه با دشمنان نقش کلیدی دارند.

امام جمعه میامی توجه به جایگاه مساجد در جامعه اسلامی را ضروری دانست و افزود: در ایران اسلامی باید تدابیر بهتری برای استفاده از ظرفیت ها داشته باشیم و مسئولان و هیئت امنای مساجد زمینه حضور گسترده مردم به ویژه قشر جوان و نوجوان در مسجد را فراهم کنند.