رشت – امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه باید فعالیت و عملکردهای مثبت دولت برای مردم بیان شود، بر ضرورت پرهیز از بزرگنمایی عملکردها تأکید کرد و این روش را باعث روی گردانی مردم از دولت ها دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا شفیعی زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت، با اشاره به نقش و جایگاه ولایت فقیه در جامعه ، اظهار کرد: تأثیرگذاری ولایت فقیه را می توان در مراحل و عرصه های مختلف انقلاب اسلامی دید.

وی با اشاره به نقش تأثیرگذار ولایت فقیه در استمرارو تدوام انقلاب اسلامی ، افزود: در تمامی ۱۰ مرحله از انقلاب اسلامی می توان این نقش را مشاهده و شاهدحضور پررنگ و نقش تأثیرگذاری ولایت فقیه بود.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه بیداری اسلامی و ایجاد تمدن جدید اسلامی توسط ولایت فقیه ترسیم می شود، گفت: تمدن اسلامی باید در جهان گسترش یافته و احیای این تمدن یکی از مراحل انقلاب اسلامی محسوب می شود.

حجت الاسلام شفیعی زاده خاطرنشان کرد: اتصال انقلاب ایران به ظهور امام زمان (عج) آخرین مرحله از انقلاب بوده که به وسیله ولی فقیه انجام می شود.

ظرفیت های غنی فرهنگی در مساجد

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه تجاوز رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و نامگذاری آن به عنوان روز جهانی مسجد اشاره و خاطرنشان کرد: پیشنهاد این نامگذاری از سوی ایران به سازمان کنفرانس اسلامی بود تا با این عمل مسجد الاقصی برای همیشه زنده بماند.

حجت الاسلام شفیعی زاده با اشاره به جایگاه و نقش مساجد در سطح جامعه ، تصریح کرد: مساجد به عنوان یک مرکز فرهنگی، و اجتماعی دارای ظرفیت و پتانسیلی است که سایر نهادها اعم از خانواده، مدرسه ، دانشگاه و… نیستند.

وی به ضرورت توجه مسئولان به نبود مسجد در برخی از مراکز تفریحی و پارک ها اشاره کرد و یادآورشد: باید برای اشاعه فرهنگ دینی و اسلامی اماکن تفریحی را به مرکز فرهنگی غنی مجهز کنیم.

امام جمعه موقت رشت همچنین با اشاره به هشتم شهریور ماه و واقعه ترویستی انفجار دفتر نخست وزیری و به شهادت رسیدن شهیدان رجایی و باهنر ، افزود: این روز به نام مبارزه با تروریسم نامگذاری شده چرا که کشور به ویژه در سال های نخستین بعد از پیروزی انقلاب، ترور افراد زیادی از چهره های شاخص انقلاب را دیده است.

پرهیز از بزرگنمایی در بیان عملکرد دولت

وی با بیان اینکه باید فعالیت ها و عملکرد مثبت دولتمردان به اطلاع مردم رسانده شود ولی نباید در ارائه این عملکردها غلو و دورغگویی شود، گفت: اگر در گفتن این عملکردها صداقت رعایت نشود مردم روی گردان می شوند.

شفیعی زاده در ادامه به ۳۱ مرداد ماه روز صنعت دفاعی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: هرگونه فعالیتی در این خصوص انجام می شود برای حفظ امنیت و آسایش مردم و ایران اسلامی است.

به گفته این مسئول همه جهان باید بدانند که هرکشوری برای حفظ امنیت مرزها و مردم خود نهایت تلاش را می کند و ایران و مسئولان ایرانی نیز هیچگاه در خصوص امنیت ملی خود مذاکره نمی کنند.