زنجان – امام جمعه قیدار گفت: دستاوردها و توانمندی‏ های سترگ حوزه صنعت دفاعی کشور در عرصه ‏های زمینی، دریایی و هوافضا، جمهوری اسلامی ایران را به قدرت برتر منطقه تبدیل کرده است.

به گزارش پرس شیعه و به نقل از دفتر امام جمعه قیدار، حجت الاسلام سید علی طالبی در خطبه های نماز جمعه قیدار، با اشاره به هفته دولت و انفجار دفتر نخست وزیری در ۸ شهریور سال ۱۳۶۰ افزود: هفته دولت یادآور شهادت دو ستاره پر فروغ آسمان خدمت و تلاش صادقانه است دولت شهید رجائی و باهنر نخستین دولت مکتبی بود که در دوره ای بحرانی تمام تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب انجام دادند.

وی ادامه داد: آنچه یاد و خاطره این دو رادمرد سرافراز را برای همیشه بر ذهن ها حک کرد خدمت خالصانه و صادقانه آن ها بود.این دو بزرگوار باید برای همیشه الگوی دولتمردان باشد و مردم را به عنوان ولی نعمتان خود بدانند و این نعمت را قدر بدانند.

طالبی افزود: هفته دولت فرصت مغتنمی است برای محاسبه و ارزیابی دولت است در ارزیابی کارنامه دولت رعایت انصاف و عدالت لازم است و باید از هرگونه سیاه‏نمایی یا سفیدنمایی در ارائه کارنامه دولت دوری نمود چرا که رفتار غیر منصفانه و غرض ‏ورزی در هر زمانی علیه دولت ناپسند است.

وی با اشاره به اقدامات دولت در حوزه های مختلف، افزود: یکی از اقدامات مهم دولت که قابل تحسین است طرح سلامت بود که برکات زیادی برای مردم دارد در این زمینه در شهرستان خدابنده هم کار بزرگی صورت گرفت در بحث تعمیر و تجهیز بیمارستان و ساختمان اورژانس و خانه های بهداشت و درمانگاه ها فعالیت های خوبی در این شهرستان صورت گرفت.

امام جمعه خدابنده با بیان اینکه ساختمان اورژانس شهرستان خدابنده آماده بهره برداری است، افزود: به زودی تجهیزات لازم از قبیل تخت و… در اورژانس مستقر شود تا به زودی افتتاح شود و مردم شهرستان از این خدمات بهره مند شوند.

طالبی گفت: دستاوردها و توانمندی‏ های سترگ حوزه صنعت دفاعی کشور در عرصه ‏های زمینی، دریایی و هوافضا جمهوری اسلامی ایران را به قدرت برتر منطقه و در تراز رقابت با قدرت‏های فرامنطقه‏ ای قرار داده است.

طالبی با اشاره به۳۱ مرداد‏ماه سالروز صنعت دفاعی‏، افزود: صنایع دفاعی یکی از ارکان مهم تأمین امنیت ملی هرکشوری است آنچه امروز و با گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی موجب پویایی صنعت دفاعی کشور و عصبانیت و هراس دشمنان نظام اسلامی و ملت ایران شده و باعث شده دشمنان چشم طمع و تعرض به این حوزه را داشته باشندهوشمندی، درایت و تدبیر معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و خلف صالح ایشان حضرت آیت ‏الله العظمی امام خامنه ‏ای است.

وی با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری در مقابل تهدید باید دست به تهدید بزنیم و ابزار لازم را برای این‏کار داشته باشیم و ابزار آن تقویت صنعت دفاعی کشور است، افزود: توانمندی در صنعت دفاعی ایران خصوصا در صنعت موشکی، در حقیقت عملیاتی‏ سازی شعار بسیار مهمی بود که حضرت امام خمینی(ره) در ابتدای پیروزی انقلاب در سال ۵۸ مطرح کردند و فرمودند «ما می ‏توانیم».

امام جمعه قیدار گفت: بعضی متاسفانه می گویند فردای دنیا فردای مذاکره است فردای موشک نیست که مقام معظم رهبری فرمودند این حرف اگر از روی ناآگاهی گفته شده باشد، خب ناآگاهی است، اگر از روی آگاهی گفته شده باشد، خیانت است. اگر ما قدرت دفاعی نداشته باشیم هر بی سر و پایی می تواند ما را تهدید کند امکان دفاع نداشته باشیم، در مقابل زیاده خواهی های استکبار مجبور به عقب‏ نشینی هستیم.

طالبی افزود: سپاه عزیز که با اقتدار تمام پیشرفت های موشکهای دور برد و نقطه زن خود را به نمایش می ‏گذارد، نه تنها مایه افتخار ما ایرانیان است بلکه مایه خوشحالی و امید ملّت های آزادی‏خواه و مستضعفان عالم است که دلشان از آمریکا و اسرائیل خون است.

وی در ادامه به روز جهانی مسجد اشاره کرد و گفت: به پیشنهاد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با تصویب وزیران امور خارجه کشورهای اسلامی در اجلاس تهران سی ‏و یکم مرداد ، همزمان با سالگرد آتش زدن مسجدالاقصی توسط رژیم صهیونیستی اسرائیل روزجهانی مسجدنامگذاری شد.

طالبی افزود: دوران صدر اسلام، درخشان‏ترین دوره در طول حیات مساجد است؛ که در آن زمان، مسجد محل عبادت، محل فعالیت‏ های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، قضایی و نظامی به ‏شمار می ‏آمد. برای احیای هرچه بیشتر مساجد باید کوشید آن‏ها هرچه بیشتر به مساجد صدر اسلام نزدیک شوند و توانایی ‏های فراوان خود را به فعلیت برسانند.

وی گفت: مسجد، محل گردهمایی مسلمانان و تجلی‏گاه پرشکوه انسجام و یک‏پارچگی ملت مسلمان است. مسجد، حافظ سلامت دین و جامعه است، حضور نمازگزاران در مسجد، امید دشمنان اسلام را به ناامیدی بدل می سازد. همان طور که در صدر اسلام حضور مردم در مسجد، نشانه قدرت اسلام بود.

امام جمعه قیدار افزود: مسجد، همواره در طول تاریخ نقش وحدت آفرینی را در جامعه اسلامی ایفا کرده است و اگر مسجدی چنین نقشی نداشت، مورد سرزنش پیامبراکرم(ص) قرار می‏ گرفت. مسجد ضرار، نمونه ‏ای از این مسجد است که منافقان با هدف تفرقه انداختن میان مسلمانان ساختند و پیامبر(ص) به فرمان خداوند، مؤمنان را از حضور در این مسجد نهی فرمود.