بشرویه – امام جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به هفته دولت گفت: این هفته فرصتی مناسب برای ارائه آمار عملکرد مسئولان به مردم و ارزیابی عملکرد دولت در شهرستان است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه های امروز نماز جمعه شهرستان با اشاره به صفات و جایگاه مومنین گفت: قلوب مومنین در هنگام یاد خدا آرام می‌گیرد و به هنگام تلاوت قران بر ایمانش افزوده می شود.

وی افزود: مومنین با انجام اعمال واجب و مستحب سعی در نزدیک شدن به معبود را دارند و این اعمال سبب به وجود آمدن روحیه شاد و پرنشاط در بین مومنین می شود.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: در آیات و روایات متعدد بر حفظ آبروی مومن تاکید شده و خداوند نیز در همین راستا همواره راه بخشش از طریق توبه و استغفار را یادآور شده است.

امام جمعه بشرویه از مردم خواست تا آبروی برادر مومن خود را در هر حالی حفظ نموده ودر برابر اشتباه وی صبر و بردباری پیشه کنند.

وی خطاب به افراد ثروتمند نیز گفت: چه نیکوست که از مال و ثروت خود در بین مستمندان و مومنان با آبرو نیز انفاق کنید تا خداوند هم از شما راضی باشد.

خطیب جمعه شهرستان بشرویه در ادامه خطبه های خود به روز جهانی مسجد اشاره کرد و افزود : یکی از جنایات صهیونیست ها در رابطه با مساجد مؤمنین به این دلیل بود که از ورود نمازگزاران به داخل مسجد ممانعت و سعی بر تخریب آن داشتند که هرگز موفق نشدند.

حجت الاسلام شمس الدین ادامه داد: بسیاری از مردم فلسطین به دلیل تجاوز استکبار آواره شده و متاسفانه کشورهای حامی حقوق بشر درخفقان هستند و اعراب سعودی تکفیری نیز در جنایات سوریه و فلسطین نقش دارند.

وی بیان کرد: سه عنصر شوم منطقه خاورمیانه، در مرحله اول سعودی ها، تکفیری ها و صهیونیست ها یک منطقه نا امن را شکل داده اند تا بین ملت اسلام و مردم تنش ایجاد کرده و آنها را از اسلام ناب دور کنند.

خطیب جمعه بشرویه به سالروز شهدای هفته دولت اشاره و یاد آنها را گرامی داشت و افزود: هفته دولت، زمان ارزیابی عملکرد دولت است و مسئولان می بایست در این هفته کارها و اقدامات خود را به مردم ارائه دهند.

وی نیز به مبحث اقتصاد مقاومتی و ایجاد کارگاه ها نیز اشاره کرد و گفت: دولت باید پشتوانه کارگاه های کوچک با بازدهی اقتصادی بالا باشد تا کمک شایان توجهی به بحث اشتغال پایدار صورت گیرد.

روز پزشک، روز کارمندو همچنین تقدیر و تشکر از عوامل برگزاری جشن های دهه کرامت و نیز برنامه شبیه سازی ورود آزادگان از دیگر مباحثی بود که در پایان به آن اشاره شد.