بوشهر – امام جمعه موقت عسلویه با بیان اینکه هیچ محله‌ای نباید بدون مسجد و امام جماعت باشد، گفت: بسیاری از انحرافات امروز به خاطر دوری از مسجد شکل می‌گیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید عبدالحسین حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه با گرامیداشت روز مساجد، اظهار داشت: مسجد در دین اسلام جایگاه مهمی دارد و یکی از کارهای اولیه پیامبر ساختن مسجد بود.

وی با اشاره به اینکه خاستگاه انقلاب اسلامی هم مسجد بود، اضافه کرد: بسیاری از انحرافات امروز به خاطر دوری از مسجد شکل می‌گیرد و تقویت فرهنگ دینی از مسجد است و نباید هیچ محله‌ای بدون مسجد و هیچ مسجدی بدون امام جماعت باشد.

امام جمعه موقت عسلویه با اشاره به سالروز کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد، بیان کرد: تاکنون ۶۲ کودتا در دنیا توسط آمریکا انجام شده است و همین کوتای اخیر ترکیه که آمریکا در آن نقش داشت.

وی با اشاره به اینکه چهره آمریکا چهره خوبی نیست و باید چهره خبیث آمریکا را بشناسیم، خاطرنشان کرد: ترکیه هم پیمان آمریکا بود ولی آنها حتی به دوستان و هم پیمانان خود هم رحم نمی‌کنند.

حسینی افزود: هزار شرکت در تامین مالی گولن رهبر مخالفان دولت ترکیه مشارکت داشتند؛ ترکیه خواستار استرداد گولن هست اما آمریکا از این کار سرباز می زند.

وی گفت: بارها رهبر انقلاب هشدار داده‌اند که نباید به آمریکا اعتماد کنیم؛ در قضیه برجام ما دیدیم که قابل اعتماد نیستند و قرآن هم هشدار داده که دشمنان اسلام به عهد وپیمان وفادار نیستند. رهبری فرمودند نباید گول لبخند دشمن را بخوریم.

امام جمعه موقت عسلویه افزود: سخنان رهبری حکیمانه است و ما بعد از برجام ۷۰ مصوبه تحریم داشتیم که مجلس آمریکا وضع کرده است.