دامغان – امام جمعه دامغان با اشاره به فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر گفت: عملکرد سه ساله دولت به نحو مطلوب اطلاع رسانی شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان ظهر آدینه در آیین نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دامغان و در جمع نماز گزاران مومن و انقلابی به میزبانی مصلی امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: هفته گرامیداشت دولت یاد آور خاطرات و خدمات دولتمردان شهید رجایی و باهنر است که خود را وقف محرومان و نیازمندان به جامعه کرده بودند و با تلاش و پشتکار خدماتی درخشان از خودشان بر جای گذاشتند که این خدمات برای همیشه تاریخ ایران بزرگ ماندگار شد.

وی از دولتمردان خواست تا در برابر دسیسه دشمنان هوشیاری بیشتر داشته باشند و اضافه کرد: دولت باید با برنامه ریزی و جدیت بیشتر در کاهش تورم و گرانی و خروج از رکود تلاش کند.

امام جمعه دامغان همچنین با اشاره به فرارسیدن ۳۱ مرداد روز جهانی مسجد و محکوم کردن آتش زدن مسجد الاقصی افزود: مسجد پایگاهی برای مومنان و مسلمانان است که باید حرمت و قداست آن حفظ شود.

حسینیان تصریح کرد: مسجد برای همه ما مهم است و باید از این سنگر الهی به خوبی محافظت و پاسداری شود.

وی با بیان اینکه شایسته است ادارات تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان از هیئت امناء مساجد تجلیل کنند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران از مساجد به عنوان محل حکومت دینی و اسلامی شکل گرفت.

امام جمعه دامغان همچنین اشاره ای نیز به بنیان خانواده و ضرورت تحکیم این بنیان داشت و افزود: توجه به روابط سالم و به دور از گناه و معصیت در راستای تقویت بنیان خانواده بسیار موثر است.

حسینیان توجه به تعالیم مکتب اسلام و اهل بیت (ع) را لازمه تحکیم بنیان زندگی امروز دانست و اظهار داشت: توجه به سیره و روش زندگی آل الله خانواده ها را در برابر خطرات و طوفان ها مصون نگه می دارد.

وی اقامه نماز اول وقت را از نکات بارز و مهم در تقویت زندگی انسان دانست و تصریح کرد: والدین باید در امر آموزش کودکان خود از ابتدای طفولیت به این مقوله مهم و با ارزش اهمیت فراوان قائل شوند.

خطیب جمعه دامغان همچنین در خصوص کسب رتبه دو رقمی چند تن از دانش آموزان دامغانی در کنکور سال جاری و همچنین گرامیداشت سالروز شهادت شهید سید علی اندرزگو مطالبی بیان کرد.